linka sprzęgła w VW

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

linka sprzęgła w VW

Postprzez kamiles » sobota 17 lutego 2007, 19:38

mam pytanie - jak wyregulować (tzn. jak poluzować) linkę sprzęgła w VW golf 1,9 D, jeśli została za mocno podciągnięta i sprzęgło się ślizga?
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

Postprzez marcij » sobota 17 lutego 2007, 23:08

To moze byc problem nie linki , ale docisk. Zacznijmy od tego czy masz linke , czy sprzeglo hydrauliczne (znajac Volkswagena to powinna byc linka , ale nie znam tego modelu i nie wiem)Co do samej linki to w okolicach skrzyni biegow , sprzegla , bedzie wystawala taka "wajcha", do ktorej jest przyczepiona linka. Mocowanie wyglada tak ze przez ta "wajche" jest przelozona koncowka linki , tak koncowka jest gwintowana i po drugiej stronie "wajchy" (no nie wiem jakim slowem mozna to zastapic :P) na ten gwint jest nakrecona nakretka , o takim dziwnym ksztalcie , zeby sie przypdakiem sama nie zsunela. dokrecajac lub odkrecajac ta nakretke regulujesz dlugosc linki. Tak przynajmniej jest w wiekszosci samochodow z ktorymi sie spotkalem , znajac niemcow to tak tez powienno byc u Ciebie. Generalnie regulacji trzeba szukac w tamtych okolicach , lub jesli jej tam nie ma , to ostatecznie moze jeszcze byc przy pedale.

teraz jak tak sobie mysle to ten efekt slizgania sie sprzegla pasowalby mi tez do mechanizmu hydraulicznego .

Edit: No a jednak masz tam sprzeglo hydrauliczne, SAMOREGULUJACE, wiec caly moj wywod jest niepotzrebny , a informacji musisz szukac w internecie , ja sie nei znam na takich ukladach , ale google Twoim przyjacielem ;]
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez kamiles » niedziela 18 lutego 2007, 00:13

to linka z samoregulatorem

a google też przekopuję....

[edit] temat można zamknąć, problem rozwiązany :D
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości