Jazda w trudnych warunkach

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda w trudnych warunkach

Postprzez Saroonia » piątek 09 lutego 2007, 21:37

Ostatnio wracałam w nocy z dość długiej trasy i pierwszy raz miałam okazję jechac w nocy w trakcie "burzy śnieżnej", z mniejszym lub większym natęzniem przez prawie 100 kilometrow, (dobrze ze te koncowe 100). Przyznam że bylo to dosc paniczne przezycie, na kursie caly czas mialam idealne warunki pogodowe. Generalnie starałam sie nie przekraczac 40-50 km/h, nie wykonywac gwaltownych ruchow kierownica i jazda na przeciwmgielnych.

Ale chcialabym zeby ci bardziej wyjezdzeni :wink: kierowcy podzieli sie swoimi doswiadczeniami, wszystkie dobre rady mile widziane!!
Saroonia
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela 14 stycznia 2007, 17:34

Postprzez invx » piątek 09 lutego 2007, 22:27

generalnie zadnych gwaltownych ruchow - bardzo delikatnie ze sprzeglem i ze zmianami biegow - szczegolnie redukcja. - i nie panikowac przy lekkich uslizgach samochodu - jechac ew. delikatna kontra.

no i przydaja sie nawyki, i technika jazdy poslizgami kontrolowanymi :)
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Postprzez slayer17 » sobota 10 lutego 2007, 17:49

Dużo zależy od rodzaju mapędu i silniczka w aucie. Dizle szybciej się obracają bo są cięższe od benzynowców. Mają one również bardziej wyczuloną reakcję na gaz. Apropos trudnych warunków i poślizgów kontrolowanych. Wystarczy przez jedną zimę przejeździć Polonezem albo jakimś tylnonapędowcem i jest :ok:
31.12.2008r. WORD Krosno - teoria, placyk, miasto +++

16.01.2009 - Prawko w kieszeni ;]
Avatar użytkownika
slayer17
 
Posty: 514
Dołączył(a): poniedziałek 13 listopada 2006, 18:32
Lokalizacja: Bieszczady ;P


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości