Sprzęgło ogólnie

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Sprzęgło ogólnie

Postprzez SK1964 » wtorek 24 października 2006, 14:10

Praktycznie wogóle nie jeździłem wcześniej samochodem a niedługo wybieram sie na kurs i przydałoby sie wiedzieć co nieco. Tzn jeździłem troche po polu na wsi i nonstop mi gasł bo kompletnie nie wiedziałem jak używać sprzęgła. :P :lol: Wiem że trzeba spuścić troche przy zmianie biegów przy określonych obrotach. Może ktoś ogólnie mi streścić o co chodzi to będę wdzięczny.


Pozdro :D
SK1964
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 24 października 2006, 14:06

Postprzez gardziej » wtorek 24 października 2006, 14:36

nie nie, to tylko w starszych samochodach, w nowych nie trzeba sprzegla do zmiany biegow, sluzy ono tylko do awaryjnego hamowania
Avatar użytkownika
gardziej
 
Posty: 300
Dołączył(a): poniedziałek 29 maja 2006, 23:57
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez scorpio44 » wtorek 24 października 2006, 15:38

SK1964, z Twojego pytania widać, że jesteś zupełnie zielony, najlepszą więc radą dla Ciebie będzie zasięgnąć języka i znaleźć dobry OSK, w którym dobry instruktor dobrze wszystkiego od podstaw Cię nauczy. ;) Jeżeli ktoś nie ma o tym pojęcia, to moim zdaniem próba teoretycznego tłumaczenia mija się z celem.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez ella » wtorek 24 października 2006, 15:46

Może ktoś ogólnie mi streścić o co chodzi to będę wdzięczny.


Instruktor wytłumaczy Ci to w ciągu pierwszej lekcji. Po to jest kurs. A jak chcesz czegoś więcej się dowiedzieć to poczytaj dział porad technicznych tam jest trochę tego.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęgło ogólnie

Postprzez wiesniak » wtorek 24 października 2006, 16:13

SK1964 napisał(a):Wiem że trzeba spuścić troche przy zmianie biegów przy określonych obrotach.


Zaintrygowało mnie to zdanie :D. Możesz to rozwinąć, o co dokładnie chodziło? Tak z czystej ciekawości...
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości