Hamulec ręczny a staczanie się samochodu

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Hamulec ręczny a staczanie się samochodu

Postprzez Werewolf » czwartek 23 listopada 2006, 20:23

Witam, obecnie posiadam problem z moim peugeocikiem 206.
Mianowicie ręczny dobrze nietrzyma... na wzniesieniach na których spokojnie powinien utrzymać samochód nie robi tego..., pomyślałem sobie że to linka podciągnąłem ją oczywiście ale problem dalej taki byl... myśle sobie to zapewne szczęki sciągnołem więc bebny i patrze a tak lekki wyciek pewnie z cylinterka.. nie za duży powycierałem wszystko dość dokładnie skręciłem i znów postawiłem go na górce/wzniesieniu ale daj jechał... czy to daje przyczyna że szczęki są dość śliskie ? czy to jakaś inna przyczyna ?
Dzieki za wszystko odpowiedzi.
Werewolf
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek 29 sierpnia 2006, 15:52

Postprzez Tomek_ » czwartek 23 listopada 2006, 21:14

Jesli masz problem z hamulcem to nie powinienes tego sam naprawiac, jesli sie na tym nie znasz dobrze. Polecam mala kontrole w jakiej stacji obslugi, "korespondencyjnie" ciezko przewidziec co to moze byc. Samochod zostawiaj na postojach na biegu.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Werewolf » czwartek 23 listopada 2006, 21:17

Hmm ale hamule dzialaja dobrze tylko tylnie coś nie tak :) nie wiem dokładnie co.
A Reczny stopniowo przestawał trzymać.
Werewolf
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek 29 sierpnia 2006, 15:52

Postprzez invx » czwartek 23 listopada 2006, 23:22

u mnie byl podobny problem, normalny chamowal dobrze a reczny zupelnie nietrzymal. Podciagniecie linki nic nie dalo. Skonczylo sie na kosztownej wymianie zaciskow tylnych hamulcow (tarczowe), wina byla w tloczkach. Byc moze u Ciebie jest podobnie. Wymiana jako taka to nic trudnego. Ja zreszta jestem zwolennikiem robienia wszytskiego samemu :)
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Re: Hamulec ręczny a staczanie się samochodu

Postprzez jimorrison » piątek 24 listopada 2006, 00:46

Werewolf napisał(a):Witam, obecnie posiadam problem z moim peugeocikiem 206.
Mianowicie ręczny dobrze nietrzyma... na wzniesieniach na których spokojnie powinien utrzymać samochód nie robi tego..., pomyślałem sobie że to linka podciągnąłem ją oczywiście ale problem dalej taki byl... myśle sobie to zapewne szczęki sciągnołem więc bebny i patrze a tak lekki wyciek pewnie z cylinterka.. nie za duży powycierałem wszystko dość dokładnie skręciłem i znów postawiłem go na górce/wzniesieniu ale daj jechał... czy to daje przyczyna że szczęki są dość śliskie ? czy to jakaś inna przyczyna ?
Dzieki za wszystko odpowiedzi.

jesli cylinderek sie poci to nalezy go niezwlocznie wymienic... nie znasz dnia ani godziny jak strzeli.... a wtedy moze byc nie za ciekawie :|....
tak wiec szybko zmieniac cylinderek!!!
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości