Ubezpieczenie OC - zmiana numeru rejestracyjnego

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Ubezpieczenie OC - zmiana numeru rejestracyjnego

Postprzez czemu » piątek 22 września 2006, 19:08

Witam,

Dzisiaj dostałem pierwszy raz dokumenty do samochodu ojca. Przeglądnąłem 'pi razy oko' dokumenty typu dowod rejestracyjny i dowód opłaty ubezpieczenia OC. Tutaj pojawia się moje pytanie.

Ojciec miał kiedyś stare, czarne tablice. Czarne ktoś ukradł (pewnie jakiś kolekcjoner, bo numerek miały platynowy wręcz), więc przy okazji wprowadzenia nowych tablic z eurobandem postanowiliśmy wymienić je na białe. Wiązało się to z nowym numerem rejestracyjnym.

W polisie OC wpisany jest stary numer rejestracyjny pojazdu. Jedyne, po czym można zidentyfikować, że to OC tego wozu to marka, model i numer nadwozia.

Teraz pytanie - czy trzeba iść do PZU (bo tam jest umowa o OC) po aneks do umowy (bo zmienił się numer rejestracyjny pojazdu?). Czy może możemy spokojnie poczekać do stycznia, kiedy to umowę będzie trzeba i tak przedłużyć?

Dziękuje za odpowiedź,
pozdrawiam,
Kamil
05.09 WORD Katowice o/Tychy - zdane :)
czemu
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek 05 września 2006, 15:34

Postprzez Sławek_18 » piątek 22 września 2006, 21:38

podejsc do PzU i oni napisza pewnie nowy nr na odwrocie polisy, w samobomocy tak robia. (oni sobie tam odnotuja, a Tobie napisza na odwrocie...)
Idz czym predzej bo jezeli odpukac zrobicie szkode to moga byc problemy.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gardziej » sobota 23 września 2006, 00:29

umowa jest aneksowana w ten czy inny sposob w zaleznosci od TU
Avatar użytkownika
gardziej
 
Posty: 300
Dołączył(a): poniedziałek 29 maja 2006, 23:57
Lokalizacja: Sulęcin


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości