SWIATLA!

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

SWIATLA!

Postprzez pepsi » wtorek 19 września 2006, 22:52

GDZIE SIE WLACZA W PUTNO SWIATLA Przeciwmgielne PRZEDNIE )kolo zderzaka) , czy trzeba najpierw wlaczyc mijania a pozniej wcisnac przeciwmgielne przednie?

i gdzie sie wlacza oswietlenie tablicy rejestracyjnej?????//
pepsi
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 19 września 2006, 11:56

Re: SWIATLA!

Postprzez gardziej » wtorek 19 września 2006, 23:00

pepsi napisał(a):i gdzie sie wlacza oswietlenie tablicy rejestracyjnej?????//


czy naprawde instruktorzy tego nie tlumacza? jak mozna zadac tak idiotyczne pytanie?
Avatar użytkownika
gardziej
 
Posty: 300
Dołączył(a): poniedziałek 29 maja 2006, 23:57
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez pepsi » wtorek 19 września 2006, 23:07

no wyobraz sobie ze mi instruktor nie wytlumaczyl bo powiedzial ze ucze sie na starszym typie i nie w kazdych puntach te swiatla sa - a na egzaminie sa!!

SZUKAM I SZUKAM, pisze tylko ze nalezy je sprawdzic ale gdzie one sa to nie pisze!!!to gdzie sa pozycyjne itp, to wiem ale nigdzie nie ma o tym jak WLACZYC oswietlenie tablicy rejestracyjnej czy wlaczeniu przeciwmgieln,przednich w puncie:(
pepsi
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 19 września 2006, 11:56

Postprzez Sławek_18 » wtorek 19 września 2006, 23:10

pepsi napisał(a):no wyobraz sobie ze mi instruktor nie wytlumaczyl bo powiedzial ze ucze sie na starszym typie i nie w kazdych puntach te swiatla sa - a na egzaminie sa!!

SZUKAM I SZUKAM, pisze tylko ze nalezy je sprawdzic ale gdzie one sa to nie pisze!!!to gdzie sa pozycyjne itp, to wiem ale nigdzie nie ma o tym jak WLACZYC oswietlenie tablicy rejestracyjnej czy wlaczeniu przeciwmgieln,przednich w puncie:(

Rada. Zmien instruktora. Nie tyle, ze nie ma nowszego modelu samochodu tylko dlatego, ze nie jest na tyle rozgarniety aby wytlumaczyc Ci na samochodzie kolegi co i jak ze swiatlami.
A oswietlenie TYLNEJ tablicy rozdzielczej wlacza sie w magiczny sposob podczas gdy Ty wlaczasz swiatła mijania/pozycyjne.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gardziej » wtorek 19 września 2006, 23:12

pepsi napisał(a):no wyobraz sobie ze mi instruktor nie wytlumaczyl bo powiedzial ze ucze sie na starszym typie i nie w kazdych puntach te swiatla sa - a na egzaminie sa!!

proponuje ci poszukac cos o tym, ze swiatla te sa obowiazkowe i wystepuja w kazdym puncie, ktore porusza sie po drodze...
Avatar użytkownika
gardziej
 
Posty: 300
Dołączył(a): poniedziałek 29 maja 2006, 23:57
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez pepsi » wtorek 19 września 2006, 23:13

troche za pozno. w piatek egzamin :oops:
pepsi
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 19 września 2006, 11:56

Postprzez Tomek_ » wtorek 19 września 2006, 23:15

pepsi napisał(a):troche za pozno. w piatek egzamin :oops:


To masz jeszcze2 dni, za pozno to by bylo gdyby egzamin byl wczoraj.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pepsi » wtorek 19 września 2006, 23:19

ok. juz wiem swiatla przeciwmg.przednie to przycisk z boku obok awar. i przeciwmgl.tyln.
tylko czy najpierw trzeba miec wlaczone swiatla mijania jak przy przeciwmgiel. tylnych ? :oops:

kurna jakie to wszystko skomplikowane
pepsi
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 19 września 2006, 11:56

Postprzez gardziej » wtorek 19 września 2006, 23:22

e tam, wcale nie skomplikowane. chociaz jak popatrzec ile osob pada na placu, to moze faktycznie zniesc to sprawdzanie swiatel na egzaminie, tyle tego jest
Avatar użytkownika
gardziej
 
Posty: 300
Dołączył(a): poniedziałek 29 maja 2006, 23:57
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez pepsi » wtorek 19 września 2006, 23:25

KURDE GORZEJ JAK NA MATURZE :oops:
pepsi
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 19 września 2006, 11:56

Postprzez wiesniak » środa 20 września 2006, 01:02

Ja tu nie umiem czegoś zrozumieć. Czy w Polsce samochód to jakieś cudo, które jak przejedzie to się wszyscy gapią, bo takie to niespotykane? Wręcz przeciwnie, na ulicy trzeba uważać, żeby pod żaden nie wpaść. I nie umiem pojąć jak można przez 18 albo i więcej lat nie dowiedzieć się takich rzeczy, jak gdzie się włącza światła w samochodzie. Albo jak rozpoznać, które to się światło świeci... Ja takie rzeczy, o które tutaj niektórzy ludzie pytają, wiedziałem w podstawówce. I niech mi nikt nie mówi, że każdy samochód jest inny, bo światła to akurat można włączać na tylko 2 znane mi sposoby. A w każdym pojeździe jest ten sam zestaw oświetlenia.

Dla mnie byłoby nielogiczne, jakby można było włączyć światła przeciwmgielne bez mijania, albo chociaż pozycyjnych. Ehh...

To taka mała dygresja z mojej strony...

Sorki, nie mogłem się powstrzymać :).
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez Ad_aM » środa 20 września 2006, 08:41

A potem ta osoba ma wsiąść sama do samochodu i odjechać w siną dal :roll:
Tłumaczą się, że spojrzą w instrukcji itp. A ciekawe co zrobią jak znajomy się źle poczuje i trzeba będzie zawieść go jego autem. Albo gdy dostaną firmowe :roll:
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cman » środa 20 września 2006, 09:20

OMG, ludzie, dajcie spokój. W końcu każdy jest inny, niekażdy interesuje się samochodami w takim samym stopniu, niekażdy ma wystarczająco dużo kontaktu z samochodami wcześniej. Ja już w przedszkolu, zamiast rysować drzewka, projektowałem schematy połączeń elektrycznych w samochodzie, ale to nie powód, żebym od razu krytykował każdego, kto np. w wieku 18 lat nie kojarzy co się jak włącza i dlaczego.

pepsi napisał(a):tylko czy najpierw trzeba miec wlaczone swiatla mijania jak przy przeciwmgiel. tylnych ? :oops:

Światła przeciwmgłowe przednie, da się włączyć wtedy, gdy są włączone conajmniej światła pozycyjne. Światła przeciwmgłowe tylne da się włączyć wtedy, gdy włączone są światła mijania lub przeciwmgłowe przednie.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Ad_aM » środa 20 września 2006, 10:11

Ale skoro chcesz zdobyć prawo i wybierasz się na egzamin to wypada to znać. Nie każe znać każdej wiązki kabla w aucie, ale mechanizmy obsługi to raczej tak :wink:


P.S.

Nie mówie tutaj do pepsi (choć pytanie o światła rejestracji zasługuje na to - ale jeszcze jest przed egzaminem, także ma czas :P ) , troszkę uogólniłem, bo często się pojawia takie tłumaczenie. A jak na medycynie ktoś nie będzie lubił neurologii to też może przejść? Przecież się tym nie interesuje :wink:
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cman » środa 20 września 2006, 10:19

Zgadza się, ale to wszystko o co ludzie tutaj pytają powinno być wyjaśnione na kursie. Z tym, że wiemy jak jest, patrząc choćby na te pytania. Jeśli natomiast ktoś siedzi w temacie, to nawet jeśli nie powiedzą mu tego na kursie, to sam sobie poradzi. A niektórzy nie wiedzą już wcześniej o pewnych rzeczach i nie ze swojej winy nie dowiadują się tego też na kursie.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Następna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości