Spalanie w czasie postoju.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Spalanie w czasie postoju.

Postprzez Paulchen » środa 13 września 2006, 20:43

Pytanie jak w temacie. Jak duże będzie spalanie jeśli odpale silnik (2.0) tylko po to żeby np. słuchać radia? Ile litrów paliwa może spalić w czasie godziny, jeśli ani razu nie wrzuce żadnego biegu (samochód będzie na luzie rzecz jasna :D), nie dodam gazu, etc. Czy może lepiej jest słuchać radia z akumulatora i liczyć na to że się doładuje w czasie jazdy. Powiedzcie jak będzie oszczędnij:D. A drugie pytanie dotyczy klimatyzacji. Czy jeśli mam samochód na gaz to w przypadku używania klimatyzacji wzrasta mi zużycie benzyny czy gazu?
Paulchen
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 09 września 2006, 20:54

Postprzez Xsystoff » środa 13 września 2006, 21:14

Ad1
Nie wiem jak silnik benzynowy ale 1.9 TDi srednio spala 4 litry na godzine, w benzynowym bedzie pewnie troche wiecej. Oczywiscie info znalazlem w internecie.

Ad2
Lepiej jest sluchac radia z wylaczonym silnikiem. Jak masz sprawny akumulator to mozesz sluchac radia bardzo dlugo.

Ad3
Sprezarka klimatyzacji jest napedzana dzieki silnikowi, a to czym jest zasilany silnik zalezy od Ciebie (gaz lub benzyna). Jesli jedziesz na gazie bedzie to lpg, jesli na benzynie bedzie to oczywiscie benzyna.
Xsystoff
 
Posty: 545
Dołączył(a): czwartek 23 lutego 2006, 01:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez gardziej » środa 13 września 2006, 22:31

radio samo w sobie czerpie bardzo malo energii i na akumulator to jest kropla w morzu, jesli natomiast masz jakis mocny wzmacniacz, tube z tylu i inne bajery pobor pradu jest juz duzo wiekszy.
Avatar użytkownika
gardziej
 
Posty: 300
Dołączył(a): poniedziałek 29 maja 2006, 23:57
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez Paulchen » czwartek 14 września 2006, 06:17

Hehhe, nie mam żadnych wzmacniaczy, tub, itd. Mam zwykłe radio. Dzięki za info bo do tej pory słyszałem różne wersje i nie byłem pewny:D
Paulchen
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 09 września 2006, 20:54

Postprzez njoy » czwartek 14 września 2006, 08:34

Xsystoff napisał(a):Ad1
Nie wiem jak silnik benzynowy ale 1.9 TDi srednio spala 4 litry na godzine, w benzynowym bedzie pewnie troche wiecej. Oczywiscie info znalazlem w internecie.


Te 4 litry na godzinę to pali jak jedzie jakieś 100km/h.
Podczas postoju na biegu jałowym silnik nie powinien spalić więcej niż 0,5 l/h. Po włączeniu klimy może to być około 0,6-0,7 l/h. Dotyczy to zarówno silników benzynowych jak i diesli.
njoy
 
Posty: 198
Dołączył(a): środa 08 czerwca 2005, 07:56

Postprzez Xsystoff » czwartek 14 września 2006, 10:21

Nie wiedzialem. Jak juz napisalem znalazlem takie info w internecie, ale widac nie wszystko jest prawdziwe. Dzieki za sprostowanie :idea:
Xsystoff
 
Posty: 545
Dołączył(a): czwartek 23 lutego 2006, 01:14
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości