Od kiedy wyrobienie karty pojazdu sprowadzonego ma potanieć?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Od kiedy wyrobienie karty pojazdu sprowadzonego ma potanieć?

Postprzez kwito » poniedziałek 10 kwietnia 2006, 19:26

Otóż jak w temacie - interesuje mnie od kiedy mniej więcej mają się zmienić te przepisy dotyczące opłaty za wyrobienie karty pojazdu sprowadzonego zza granicy. Dotąd było to bowiem ok. 500 zł a nowy koszt ma być sporo niższy bo ok 70-80zł stąd moje pytanie. Dla mnie to istotna różnica zwłaszcza że prawdopodobnie będe miał dość szczuplutki budżet na samochód... :( jak narazie analizuję sobie całkowite koszta kupna samochodów zarejestrowanych w kraju i tych sprowadzonych ;)
Obrazek
kat. B - zdane za pierwszym razem 10.03.2006
od 24.02.2008 jeżdżę Trampkiem i jestem z niego dumny :P
Avatar użytkownika
kwito
 
Posty: 517
Dołączył(a): piątek 02 grudnia 2005, 00:32
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 10 kwietnia 2006, 19:39

Nieoficjalnie urzedy mowia od 15 kwietnia, ile w tym prawdy to same urzedy nie wiedza.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kwito » poniedziałek 10 kwietnia 2006, 19:45

właśnie ciekawe jak ta data ma się do realiów... pewnie będzie tak jak z pobieraniem opłat za egzaminy na prawko że w okolicach początku stycznia i końca grudnia nikt nie wiedział do końca czy kursanci mają płacić jak za stary egzamin czy już po nowemu...
Obrazek
kat. B - zdane za pierwszym razem 10.03.2006
od 24.02.2008 jeżdżę Trampkiem i jestem z niego dumny :P
Avatar użytkownika
kwito
 
Posty: 517
Dołączył(a): piątek 02 grudnia 2005, 00:32
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk

Postprzez ella » poniedziałek 10 kwietnia 2006, 20:05

Sławek_18 napisał(a):Nieoficjalnie urzedy mowia od 15 kwietnia, ile w tym prawdy to same urzedy nie wiedza.

Ministerstwo Transportu i Budownictwa potwierdziło, że od 15 kwietnia opłaty za kartę pojazdu spadną z 500 do 75 zł.

Szef resortu transportu i budownictwa Jerzy Polaczek podpisał rozporządzenie, które obniża wysokość opłaty za kartę pojazdu z 500 zł do kwoty 75 zł. Opłata ta będzie pobierana za wydanie karty przy pierwszej rejestracji pojazdu na terytorium Polski.

- W przypadku wniosków o zwrot pobranej opłaty za wydanie karty pojazdu, uznanej przez wnioskującego za zawyżoną, nie ma zastosowania administracyjny tryb ich rozpatrzenia. Rozpatrywanie takich spraw może być prowadzone w drodze postępowań przed sądami powszechnymi – mówi Justyna Bracha z Ministerstwa Transportu i Budownictwa.


Obniżka opłaty jest skutkiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 17 stycznia 2006 roku. Trybunał orzekł wówczas, że przepis określający na 500 zł wysokość opłaty za wydanie karty pojazdu rejestrowanego w Polsce po raz pierwszy jest niezgodny z konstytucją i prawem o ruchu drogowym.


Źródło: Ministerstwo Transportu i Budownictwa
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości