Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez gumik » poniedziałek 13 lipca 2020, 08:04

Smog, a emisja CO2, to są dwa różne problemy.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez Cyryl » poniedziałek 13 lipca 2020, 08:26

Marcel2727 napisał(a):...Trzeba być głupim, by łykać bzdury o jakże ogromnej szkodliwości przemysłu i transportu...


że tak zapytam: ile Ty masz lat?

nie ma rzeczy tylko dobrych i tylko złych.
jeżeli chodzi o przemysł, to daje nam dobra, ale też powoduje degradację środowiska, wypadki przy pracy itp.

jeżeli chodzi o transport to dostarcza nam dobra, ratuje życie (karetki, straż pożarna), ale też powoduje dużo wypadków, degraduje środowisko, nawet przez budowę dróg, powoduje otyłość ludzi, skłonność do chorób z braku ruchu.

chodzi o to, aby złe skutki przemysłu i transportu zminimalizować, a likwidując ich.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez Marcel2727 » poniedziałek 13 lipca 2020, 12:24

Cyryl napisał(a):
Marcel2727 napisał(a):...Trzeba być głupim, by łykać bzdury o jakże ogromnej szkodliwości przemysłu i transportu...


że tak zapytam: ile Ty masz lat?

.


A Ty ile masz? Gdzie ja napisałem, że to nie jest szkodliwe? Napisałem, że ten problem jest nadmiernie wyolbrzymiany i zamiast skupiać się na transporcie i przemyśle lepiej skupić się na innych rzeczach, bo to przyczyni się bardziej do poprawy. Wchodzi tu już chłopski rozumek i widzi, że jak dymi z fabryki lub ze starego pierdziela w dieslu to uważa, że tam są największe zanieczyszczenia, a tak nie jest.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez gumik » poniedziałek 13 lipca 2020, 15:58

Marcel2727 napisał(a):
Cyryl napisał(a):(...) zamiast skupiać się na transporcie i przemyśle lepiej skupić się na innych rzeczach, bo to przyczyni się bardziej do poprawy.
A może lepiej i na transporcie, i na przemyśle, i na innych rzeczach?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez Cyryl » poniedziałek 13 lipca 2020, 19:47

Marcel2727 napisał(a):...A Ty ile masz? Gdzie ja napisałem, że to nie jest szkodliwe? Napisałem, że ten problem jest nadmiernie wyolbrzymiany i zamiast skupiać się na transporcie i przemyśle lepiej skupić się na innych rzeczach, bo to przyczyni się bardziej do poprawy...


1. mam tyle lat, że pamiętam jak takie zakłady jak Chemitex i Polifarb we Wrocławiu puściły dymy, to na Stadionie Olimpijskim i Morskim Oku (pobliskie kąpielisko) trzeba było zejść z kortów, bo nie było możliwości w tym smrodzie grać.

dzisiaj w miejsce tych zakładów powstały nowe bardziej ekologiczne, ale ludzie tam tak zaiwaniają, że nie mają czasu na rekreację, więc szkodliwość zbliżona.

2. podobnie jest z transportem, samochody są mniej toksyczne, ale ich zwiększająca się liczba powoduje podobną ilość spalin oraz większa budowę dróg, a więcej przejechanych kilometrów, to więcej paliwa itp.

3. a gdzie ja napisałem, że oprócz transportu i przemysłu trzeba nic nie robić?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez Marcel2727 » środa 15 lipca 2020, 12:49

Nawet jeśli rośnie liczba aut to są one kilkukrotnie mniej szkodliwe niż poprzednie i w miejsce starego pierdziela może wejść kilka nowych aut - głównym źródłem zanieczyszczeń w transporcie są stare diesle bez filtrów, a nie 50 nowych aut z małym silniczkiem/napędem hybrydowym.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez Cyryl » środa 15 lipca 2020, 13:28

Jeżeli mówimy o Transporcie to stare Diesel-e można pominąć, bo starym płacisz ponad 50gr/km, a nowszym 17gr/km.
Więc starymi samochodami transport jest nieopłacalny. Zdarzają się jeszcze w ruchu lokalnym, czy tam gdzie nie wyjeżdża się poza miasto, ale w transporcie z prawdziwego zdarzenia, takich aut już nie ma.

Jeżeli chodzi o pojazdy osobowe, to auta produkowane po 2006 roku spełniają już normę EURO4, która uprawnia do wjazdu do większości miast w Niemczech, starszych aut jest już bardzo mało.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez Marcel2727 » środa 15 lipca 2020, 21:03

Cyryl napisał(a):Jeżeli mówimy o Transporcie to stare Diesel-e można pominąć, bo starym płacisz ponad 50gr/km, a nowszym 17gr/km.
Więc starymi samochodami transport jest nieopłacalny. Zdarzają się jeszcze w ruchu lokalnym, czy tam gdzie nie wyjeżdża się poza miasto, ale w transporcie z prawdziwego zdarzenia, takich aut już nie ma.


:roll:

A kogo stać na jazdę nowszymi? Większość ludzi ma auta od 5 do 15 tysięcy i wbrew pozorom jest to opłacalny zakup o ile umie się kupować. To są właśnie te starsze auta.

Taki dowód anegdotyczny to wystarczy wyjść na parking i popatrzeć, jest tam w sporej większości stare auta w tym diesle. Wejdź na pierwsze lepsze forum samochodowe i tam większość wątków to auta do maks. 20 tys. Większość ludzi nie stać na samochód w transporcie z prawdziwego zdarzenia.

A śmierdzący i stary diesel jest lepszy niż brak auta i tego się nie zmieni.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez Cyryl » środa 15 lipca 2020, 21:19

nie wiem gdzie mieszkasz, ale z tym parkingiem przesadziłeś.
pojazdy z silnikiem Diesel-a spełniające normę EURO4 (od 2006 roku) są dostępne używane w cenie od 72 tys zł Audi Q7 4,2 TDI (2007) po 3,7 tyś zł Peugeot 206 1,6 HDI (2007), czyli poza rekordowa ofertą, w umiarkowanych cenach.

nie wiem czy miałeś kiedyś leciwego Diesela-a?
ja miałem i podczas zimy z temperaturami ujemnymi musiałem zrezygnować z jazdy, czyli faktycznie w takich warunkach był najbardziej ekologiczny, bo emisja - zero.

poza tym jak kogoś nie stać na lepsze auto, to ma mniej kasy i na naprawy i paliwo, więc dużo mniej jeździ niż posiadacz nowszego auta.
Załączniki
5d492df3457b3_o_full.jpg
ja tu widzę auta starsze, to jest Renault Twingo i jakiś Lanos, ale te modele nie miały wersji z silnikiem wysokoprężnym.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez Marcel2727 » czwartek 16 lipca 2020, 18:32

Cyryl napisał(a):poza tym jak kogoś nie stać na lepsze auto, to ma mniej kasy i na naprawy i paliwo, więc dużo mniej jeździ niż posiadacz nowszego auta.


:shock:

Albo kupić stare i porządne auto, powiedz mi czemu ktoś z nieco starszym Yarisem ma jeździć DUŻO mniej od nowszego? Pali mało, nie jest awaryjny ani nic mu nie dokucza? :hmm: Idąc dalej to powiedz mi czemu Dacia jest najbardziej ekonomicznym autem? Nie powiesz mi, że to jest lepsze auto.

Cyryl napisał(a):3,7 tyś zł Peugeot 206 1,6 HDI (2007)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gwarantuję Ci, że to auto nie będzie trwałe - no i samo w sobie nie uchodzi za trwałe. Porządniejsze sztuki starej Corsy 1.2-1.4 zaczynają się od 4 tys. W tej kwocie można szukać zadbanego Lanosa, a nie auta które ma niecałe 15 lat.

W sumie mógłbyś pokazać tą "wyjątkową" ofertę.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Czy naprawdę elektryki są ekologiczne ?

Postprzez Cyryl » czwartek 16 lipca 2020, 21:31

Marcel2727 napisał(a):...Yarisem...
...nie jest awaryjny ani nic mu nie dokucza?...


iloma Yarisami jeździłeś?

we Wrocławiu te auta były egzaminacyjnymi przez trzy lata i wszystkie OSK zakupiły je.
w porównaniu z Renault Clio, które było wcześniej i z Kia Rio to całkowita poraża jeżeli chodzi o awaryjność.

w firmie z która współpracowałem w tym okresie przewinęło się około 40 takich aut i powiedzieć o nich to jakaś kpina.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości