Wjechanie w głęboką kałużę, silnik szarpał

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Wjechanie w głęboką kałużę, silnik szarpał

Postprzez Alpheus » niedziela 29 października 2017, 16:11

Witam!
Zagapiłem się dzisiaj i wjechałem z dość dużą prędkością w głęboką kałużę, zanim jeszcze z niej wyjechałem, samochód bardzo 'zamulił', ale nie zgasł Wyświetliła się też na dosłownie momencik czerwona kontrolka ładowania akumulatora. Nie zatrzymywałem się,
tylko jechałem dalej - przy dociskaniu gazu i zmianie biegów, przez pierwsze parę chwil, okropnie "muliło, jednak gdy później wyłączyłem silnik i po około godzinie go włączyłem, nie było już żadnego problemu, może tylko odrobinkę bardziej drgało przy puszczaniu sprzęgła
po zmianie biegów.
Moje pytanie jest takie - czy jest szansa, że pomimo takiego incydentu i najprawdopodobniej zalania silnika, obeszło się bez napraw?
10.08.2016: Odebrane:)
Alpheus
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek 18 sierpnia 2016, 10:39

Re: Wjechanie w głęboką kałużę, silnik szarpał

Postprzez rpa » poniedziałek 30 października 2017, 18:29

Nie zajrzałeś pod maskę?
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Wjechanie w głęboką kałużę, silnik szarpał

Postprzez Cyryl » wtorek 31 października 2017, 07:43

jeżeli zapaliła się na chwilę kontrolka ładowania, to najprawdopodobniej nastąpił chwilowy uślizg paska klinowego. powinieneś jeszcze w tym momencie usłyszeć pisk.
to prawdopodobna przyczyna zapalenia kontrolki ładowania.
zamulenie, utrata mocy, to wilgoć w elektronice lub na przewodach wysokiego napięcia.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości