Wymiana ramki tablicy rejestracyjnej

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Wymiana ramki tablicy rejestracyjnej

Postprzez rdw » wtorek 11 lipca 2017, 00:14

Podobno takie ramki to koszt 10-20 złotych.
Moje pierwsze auto wziąłem w leasing na firmę i firma leasingowa robi sobie darmową reklamę na ramkach.
Z kolei wolałbym aby sąsiedzi, znajomi, inni kierowcy itp. niekoniecznie wiedzieli że auto jest w leasingu i w jakiej firmie.
W umowie leasingu być może nawet mam zapis, że nie mogę tego samowolnie usuwać ale... umówmy się, z tego co wiem, nie jest to nic szczególnie skomplikowanego ani kosztownego.
Tym niemniej nie mam pojęcia jak to się robi :P , aby zwłaszcza przypadkiem nie uszkodzić samych tablic rejestracyjnych.
Jakieś porady?
Czy gdzieś taką ramkę mogę zlecić do wymiany? Czy nową kupię tylko przez internet?
Na YT znajdziemy filmiki jak to się robi ale...czy dobrze widzę, że są różne rodzaje ramek, a co za tym idzie, różne sposoby demontowania i zakładania? Auto jest nowe, typu limuzyna, ale nie wiem czy są to ramki niemieckie, francuskie czy jakie.
Wolałbym mieć po prostu ramkę bez żadnych durnych napisów, w kolorze lakieru.
Czy sam sobie z tym poradzę, używajac śrubokrętu?
Czy przy takiej robocie można coś niechcący uszkodzić?
rdw
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2016, 12:29

Re: Wymiana ramki tablicy rejestracyjnej

Postprzez eragon » wtorek 11 lipca 2017, 08:32

Poradzisz sobie.. Pociagnij dolny pasek do siebie, wyskoczy z zaczepów. Tablicę pociagnij w dół i zobacz jaki śrubokręt potrzebujesz do zdjęcia ramki.
W biedronce niedawno były ramki, ale kupisz w dowolnym sklepie albo na stacji benzynowej.
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Wymiana ramki tablicy rejestracyjnej

Postprzez Cyryl » wtorek 11 lipca 2017, 20:34

rdw napisał(a):...W umowie leasingu być może nawet mam zapis, że nie mogę tego samowolnie usuwać ale... umówmy się, z tego co wiem, nie jest to nic szczególnie skomplikowanego ani kosztownego...


więc nim zaczniesz działać sprawdź w umowie leasingu jakie są konsekwencje za samodzielne usunięcie tego elementu, bo koszty mogą być trochę większe niż wartość ramki.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości