Nie działa tylna wycieraczka

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Nie działa tylna wycieraczka

Postprzez Euzebio » wtorek 27 czerwca 2017, 12:56

Mam Citroena C5. W zasadzie od kupna nie działa w nim wycieraczka. Sprawdziłem bezpieczniki - są OK. Jakieś sugestie macie ?
Euzebio
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 27 czerwca 2017, 12:43

Re: Nie działa tylna wycieraczka

Postprzez rpa » środa 28 czerwca 2017, 16:59

Prawdopodobnie padnięty silniczek wycieraczki, bądź problem w kablach. Jeśli silniczek po wymontowaniu i podaniu odpowiedniego prądu nie zadziała, będzie to prawdopodobnie urwany lub przetarty odpowiedni przewód. Problemy z manetką bądź komputerem są dużo rzadsze, ale to cytrynka - wszystko się może zdarzyć. Na dobry początek polecam podpiąć się pod komputer.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Nie działa tylna wycieraczka

Postprzez Cyryl » sobota 08 lipca 2017, 19:20

trzeba zadać sobie pytanie; czy masz bagażnik rowerowy na plecy lub poprzedni właściciel miał takowy lub coś podobnego?

w francuskich autach (i nie tylko), gdy masz włączone wycieraczki i wrzucisz wsteczny, wycieraczka tylnej szyby włącza się automatycznie. kolega mając bagażnik rowerowy, który zablokował wycieraczkę tylnej szyby, spalił jej silniczek w Renault Scenic.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie działa tylna wycieraczka

Postprzez Borys_q » poniedziałek 10 lipca 2017, 08:57

w takim przypadku powinien wywalić bezpiecznik. Sprawdź czy bezpiecznik jest na właściwe natężenie, kiedyś miałem sytuacje że nazbierał się syf na tym dzyndzlu co przez blanche przechodzi i wycieraczka chodziła ciężko. Zaczęło palić bezpiecznik właściciel wstawił mocniejszy i spalił silnik.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości