Przesiadka na auto sportowe RWD

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Przesiadka na auto sportowe RWD

Postprzez nexusprime » poniedziałek 27 marca 2017, 07:46

Witam
Jeżdżę autem od 18stego roku życia. Dziś mam już 30 lat i przymierzam się do przejścia z FWD na RWD.
Zrobiłem przez ten czas około 150.000km, zaliczyłem południową chorwację, oraz południowe włochy. Jeździłem dieslami, Fordami Mondeo, najpierw 2jką potem trójką i od 5 lat 4ką po lifcie z silnikiem 165km po chipie. Wszystko w manualu.

Jestem już dość zdecydowany na zakup nowe Mustanga z chipem co da mi około 350km i napęd na tylnią oś.

W sumie od wczoraj szukam informacji o napędzie RWD no i powiem szczerze, informacje troche mnie przerażają.

Osobiście zdarza się że jeżdżę na granicy poślizgu dla samej frajdy także mam pewne nawyki...Również zimą lubię wykorzystywać śnieg do różnych kontrolowanych manewrów.

Nigdy nie miałem żadnego wypadku czy stłuczki mimo że dość dynamicznie się poruszam.

Zastanawiam się teraz czego mogę się spodziewać i na co uważać przy takiej przesiadce. Silnik w Mustangu to turbobenzyna.

Pozdrawiam
nexusprime
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 27 marca 2017, 07:40

Re: Przesiadka na auto sportowe RWD

Postprzez jasiek23 » piątek 28 kwietnia 2017, 08:53

Mustang - marzenie wielu i moje też ale chyba wolałbym Dodge np Charger :) Czego się spodziewać? Tego że będziesz musiał doczepić sobie hak na mini cysternę bo przecież takim potworem to od jednej przegazówki masz lej w baku a o jeździe po mieście to nawet nie wspomnę skoro zwykła Vectra C 3.2 litra turbo łyknie po mieście 12 - 15 litrów :) A tak na poważnie to ja bym szczególnie zwracał uwagę na pokonywanie zakrętów na mokrej, śliskiej nawierzchni (operowanie gazem) bo jak przyciśniesz mocniej to poleci bokiem... Wjedziesz w większą zaspę to bez worka z ziemniakami w bagażniku nie wyjedziesz bo tył lekki.
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Przesiadka na auto sportowe RWD

Postprzez Cyryl » niedziela 30 kwietnia 2017, 05:22

nexusprime napisał(a):Witam
Jeżdżę autem od 18stego roku życia. Dziś mam już 30 lat i przymierzam się do przejścia z FWD na RWD.
Zrobiłem przez ten czas około 150.000km, zaliczyłem południową chorwację, oraz południowe włochy...

...Zastanawiam się teraz czego mogę się spodziewać i na co uważać przy takiej przesiadce...


musisz zastanowić się do czego potrzebny jest Ci samochód, bo z tego co piszesz nie bardzo można wywnioskować.
z jednej strony wygląda na to, że jazda samochodem jest dla Ciebie spełnieniem - hobby, któremu poświęcasz więcej uwagi, z drugiej strony to co podajesz temu przeczy.
150 000km w 12 lat to wychodzi 12 500 rocznie. w wypadku dojazdu do pracy 8-10km, na inne jazdy już nie ma miejsca.
ja mając 6km do pracy robię autem 8 000km, a do wyjazdów poza miasto mam drugie, którym przejeżdżam rocznie ponad 20 000km.

dlatego też wydaje mi się, że albo coś mylnie podałeś, bo jaki jest napęd w aucie, którym się toczysz w korku do pracy i z powrotem, moim zdaniem nie ma znaczenia.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości