Wymiana radia w samochodzie

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Wymiana radia w samochodzie

Postprzez Akane » wtorek 21 marca 2017, 10:22

Przymierzam się do wymiany radia w swoim aucie (Renault Twingo 1.2 Easy). Pojęcia nie mam jak się do tego zabrać (że też złodziejom jakoś to wychodzi samo z siebie ;P), a głupio mi z taką duperelą lecieć do warsztatu. W instrukcji obsługi samochodu, pobranej z sieci, słowa na ten temat nie ma. Jakieś rady?
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana radia w samochodzie

Postprzez rpa » wtorek 21 marca 2017, 21:56

Radio zazwyczaj jest w kasetce na wcisk, wystarczy pociągnąć.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Wymiana radia w samochodzie

Postprzez dylek » wtorek 21 marca 2017, 22:47

phpBB [media]

Taki przykład dla twingo 3 generacji... jeśli inne radio to po nazwie radia zapewne też znajdziesz analogiczny filmik ;)

Przeważnie przy starszych radiach coś w tym stylu :
phpBB [media]


Jeśli jakieś inne radio to po nazwie radia zapewne też znajdziesz analogiczny filmik ;)
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana radia w samochodzie

Postprzez Ds3 » sobota 25 marca 2017, 20:53

Standardowe radia są mocowane na blaszkach. Aby je odgiąć trzeba włożyć w otowory coś cienkiego np. śrubokręty. Pokazuje to 2 filmik w poście od #dylek. Jeśli radio ma demontowany przedni panel, wówczas te otwory znajdują się pod tym panelem.
Zwróć uwagę na złącze antenowe. Czasami jest męskie, a czasami damskie. Jeśli w antenie jest damskie, to sprawdź,czy w radiu nie ma umieszczonej przejściówki - jeśli będzie, powinna pasować też do nowego radia.
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49

Re: Wymiana radia w samochodzie

Postprzez Akane » sobota 08 kwietnia 2017, 08:47

Dzięki za rady! Niestety moje radio było wepchnięte na chama przez poprzednią użytkowniczkę auta i nawet w warsztacie mieli problem z jego wyciągnięciem. Szczęśliwie i tak nie było już do użytku, więc pozwoliłam im podczas wyciągania mocniej je uszkodzić, a inaczej wyjść nie chciało ;) Teraz mam nowe, zamontowane przyzwoicie i myślę, że dzięki Waszym wskazówkom, w razie potrzeby, wydłubię je samodzielnie ;)
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana radia w samochodzie

Postprzez Cyryl » środa 12 kwietnia 2017, 19:51

nie wiem na jakie radio wymieniasz, ale jeżeli masz sterowanie radiem przy kierownicy to radio musi mieć dodatkowe złącze tak zwane ISO "małe", dokładnie nazywa się to TunerList lub Cabasse.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana radia w samochodzie

Postprzez Akane » środa 19 kwietnia 2017, 15:49

Cyryl napisał(a):nie wiem na jakie radio wymieniasz, ale jeżeli masz sterowanie radiem przy kierownicy to radio musi mieć dodatkowe złącze tak zwane ISO "małe", dokładnie nazywa się to TunerList lub Cabasse.

Nie mam takiego bajeru, moje autko jest raczej starszawe ;)
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości