LPG w samochodzie

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: LPG w samochodzie

Postprzez germian » niedziela 09 kwietnia 2017, 19:27

U mnie przegląd jest co 15 tys km. plus wymiana filtrów, ale i tak wypada to mniej więcej raz do roku. Przy instalacji BRC jest trochę żadziej, więc jeden przegląd jestem do przodu. No i stała prawda jak się dba tak się ma
germian
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 09 kwietnia 2017, 19:20

Re: LPG w samochodzie

Postprzez rpa » wtorek 11 kwietnia 2017, 00:27

Też mam instalację BRC i nie zalecam jeździć tak długo bez wymiany filtrów. W Polsce jest naprawdę syfiaste paliwo.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: LPG w samochodzie

Postprzez Cyryl » wtorek 11 kwietnia 2017, 06:36

w poprzednim aucie (do jazdy po mieście) założyłem gaz i jeździłem przez 10 lat (około 100 000km) bez problemowo. nie było wymiany ani świec, ani przewodów. filtr LPG raz na dwa lata.
w obecnym aucie mam gaz 6 lat (niedawno wymieniałem dowód, a tam jest 6 miejsc), przejechałem 70 000km podobnie dbając o instalację.
zużycie (Renault Twingo - 1,2ccm) jest 7,5l/100km, jak wspominałem auto nie wyjeżdża poza Wrocław. jest wiele stacji z różnymi cenami. dzisiaj od 1,99 do 2,34. więc koszt przejechania 100km kosztuje średnio 16,24zł.
jaką mam instalację? nawet nie wiem.

KamilTDI napisał(a):...Mój znajomy co pracuje na jednej ze stacji mówił, że opłaty za LPG maja wzrosnąć i litr będzie kosztował ok 4zł!

podobne opinie słyszałem, gdy zakładałem gaz do poprzedniego auta 16 lat temu, gdy gaz był około 1,1zł/l.
minęło sporo czasu i dalej aby koszt przejechania 100km był porównywalny to auto z silnikiem wysokoprężnym musiałoby zużyć 3,6l, a z benzynowym 3,4l/100km.
nic się nie zmienia, różnica pozostaje taka sama.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: LPG w samochodzie

Postprzez germian » sobota 15 kwietnia 2017, 14:43

To że gaz jest syfiasty to wiem. Ostatnio wymieniałem filtry przy przeglądzie i wyglądały jeszcze bardzo znośnie. Ale i tak wymieniłem bo nie ma na tym co oszczędzać, drogie nie są. Przelot na BRC mam już blisko 50 tys. km przeglądy jak pisałem wcześniej co 15 tys.. I filtry to jedyne co było jak na razie wymieniane
germian
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 09 kwietnia 2017, 19:20

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości