Ronda i skrzyżowania - parę pytań...

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Ronda i skrzyżowania - parę pytań...

Postprzez xRyderx » wtorek 13 grudnia 2016, 05:14

Witam, mam parę pytań odnośnie sprzęgła, redukcji biegów i hamowania na rondach i skrzyżowaniach świetlnych. No więc tak, na kursach uczono mnie, aby nie robić gwałtownych ruchów podczas hamowania i hamować w taki sposób: Dojeżdżając do ronda zredukować bieg na 2 wcześniej obserwując je jeśli nic nie jedzie dać trójkę i znikać.... Jak widzę pojazdy to zwolnić, dać redukcję na dwójkę, zatrzymać się, trzymać sprzęgło wbić luz, puścić sprzęgło, przepuścić z lewej, nacisnąć sprzęgło wbić jedynkę i jazda potem na dwójce... Hamowanie - lekko nacisnąć hamulec, potem dociskać powoli sprzęgło i powoli hamulec tylko trochę szybciej ten hamulec do końca i do końca sprzęgło. Gdy stoję na światłach i rondach za samochodem i powoli one jadą. Jechać powoli na jedynce, gdy one się zatrzymuje zrobić hamowanie i trzymać sprzęgło na jedynce. Podczas ruszania opuścić hamulec trzymając sprzęgło, puszczać lekko sprzęgło i gdy się za chwile samochód na przeciwka zatrzyma znowu wykonać hamowanie i robić ponownie ruszanie.

Powiedzcie mi teraz czy poprawnie wykonuje te czynności ? Chciał bym robić eko-jazde (zużywać jak najmniej sprzęgła, nie spalić tarcz sprzęgłowych i zużywać jak najmniej paliwa :) ) Każdy instruktor w OSK inaczej uczy, ja akurat miałem takiego który ma "nawyki starych kierowców".
xRyderx
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2016, 04:40

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości