Całkowicie różnie "chodzące" pedały w tym samym modelu auta

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Całkowicie różnie "chodzące" pedały w tym samym modelu auta

Postprzez merkury » niedziela 20 listopada 2016, 00:29

Wróciłam po przerwie do robienia prawka, jakoś tam jeżdżę, ale nie mogę dobrze wyczuć sprzęgła i dodać odpowiedniej ilości gazu przy ruszaniu. Albo dodaję za mało i auto gaśnie (co często się zdarza), albo za dużo i wyje. Udaje mi się w miarę płynnie ruszać, tylko, kiedy patrzę na obroty i wtedy dodaje odpowiednią ilość. Kompletnie nie mogę wyczuć tych pedałów.
Wykupiłam jazdy z innym instruktorem i szok!! Pedały zupełnie inaczej chodzą, leciutko, ruszałam płynnie, w ogóle mi nie gasł, nawet instruktor mnie chwalił. Jak to możliwe, że pedały tak różnie chodzą w tym samym modelu auta?? I teraz jest lipa, bo nauczę się jeździć przy lekko chodzących pedałach, a na egzaminie dostanę ciężej chodzące.. Czy wy też zauważyliście aż taką różnicę przy różnych autach (ten sam model), albo różnicę między elką na kursie i egzaminie?? Niby szczegół, a jednak może zadecydować o wyniku egzaminu..
merkury
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek 08 marca 2016, 14:55

Re: Całkowicie różnie "chodzące" pedały w tym samym modelu a

Postprzez eragon » poniedziałek 21 listopada 2016, 19:54

Niestety, niewiele możemy pomóc.. Nie tylko w różnych autach pedały chodza różnie, także w tym samym modelu ale w różnych egzemplarzach.. Rada - gaz, niech wyje ale jedzie..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Całkowicie różnie "chodzące" pedały w tym samym modelu a

Postprzez alurion » wtorek 29 listopada 2016, 15:38

Elementy się wyrabiają i jasne, że w różnych samochodach będą różnie chodziły. To jest podstawowy problem na egzaminie :) Siadasz pierwszy raz do tego samochodu i nie wiesz na co trafisz.
Szukacie lekarstwa na łupież pstry? Ja znalazłem na tej stronie http://lupiez-pstry.org.pl/lupiez-pstry-leki-bez-recepty/
Avatar użytkownika
alurion
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 25 listopada 2016, 16:57
Lokalizacja: Biskupiec


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości