Nietypowy problem z biegami..

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Nietypowy problem z biegami..

Postprzez Julietta21 » poniedziałek 07 listopada 2016, 14:41

Witam wszystkich. Zdecydowałam, że napisz etu o swoim problemie. Niedawno zdałam prawo jazdy wszystko super bo egzaminator powiedział, że umiem jeździć. Kupiłam sobie samochód, że względu na stary rocznik 99 ma też starą skrzynie biegów i jest zupełnie dla mnie inna niż w "L-kach" I jadąc nie mogę wrzucić na 3 i daje na 1, a chcąc na 4 daje na luz.. To jest straszne bi nie potrafię tego wyczuć, aż się boję, że się zraże do jazdy autem. W mieście są korki, jadą za mną auta, a ja nie daje rady sobie z biegami i strasznie się boję, że mogę stworzyć niebezpieczenstwo na drodze przez to. Tylko jak jadę z kimś kto się zna, mówię tu o Wujku to mnie nadzoruje i jakoś wychodzi, ale jak sama to tragedia :((( Czy macie jakiś pomysł co mogę zrobić, żeby je dobrze wrzucić? Myślałam o takich kolorowych podłużnych karteczkach samoprzylepnych, żeby przykleić i widzieć, w którym miejscu ruszyć..
Julietta21
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 07 listopada 2016, 14:29

Re: Nietypowy problem z biegami..

Postprzez gumik » środa 09 listopada 2016, 01:13

Poćwicz "na sucho" na postoju. Powinno pomóc. Ćwicz najpierw powoli, a potem tak jak chcesz docelowo zmieniać biegi. Nic tak nie poprawia techniki jak wytrwały trening.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Nietypowy problem z biegami..

Postprzez eragon » piątek 11 listopada 2016, 13:40

gumik napisał(a): wytrwały trening.

Dokładnie..
Julietta21 napisał(a):adąc nie mogę wrzucić na 3 i daje na 1

Bo trzymasz lewarek w garści.. Z dwójki na trójkę wystarczy go popchnąc do przodu, pozwolic samemu odskoczyć w prawo na luz i popchnąć lekko do przodu na trzeci bieg..
Powodzenia..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Nietypowy problem z biegami..

Postprzez Mtsz » piątek 11 listopada 2016, 17:55

Z dwójki na trójkę wystarczy go popchnąc do przodu


Można takie coś robić dwoma palcami albo otwartą dłonią. :D
Avatar użytkownika
Mtsz
 
Posty: 66
Dołączył(a): piątek 28 sierpnia 2015, 00:00
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nietypowy problem z biegami..

Postprzez Wojkamill » niedziela 13 listopada 2016, 18:03

Mnie uczył instruktor, że z 2 na trzeci bieg otwartą dłonią bez łapania dźwigni. Wtedy jest mniejsze ryzyko włączenia jedynki lub piątki.
Wojkamill
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 13 listopada 2016, 17:32

Re: Nietypowy problem z biegami..

Postprzez Julietta21 » niedziela 20 listopada 2016, 01:06

To stary samochód, więc palcami się nie dałoby wrzucić biegu, trzeba użyć na prawdę trochę siły :D już ogarnęłam tą trójkę! Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.. W końcu się udało , ale teraz boję się na 4.. Eh W mieście to chyba między 2 a 4 e nocy poćwiczyć to można bo tak to jeszcze coś zrobię komuś ;)
Julietta21
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 07 listopada 2016, 14:29

Re: Nietypowy problem z biegami..

Postprzez eragon » poniedziałek 21 listopada 2016, 19:58

Julietta21 napisał(a): teraz boję się na 4

Chyba żartujesz - dwa palce na lewarek, i na dwa !!! Do tyłu i do tyłu..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości