Opony bieżnikowane

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Opony bieżnikowane

Postprzez eragon » czwartek 03 listopada 2016, 10:39

Borys_q napisał(a):Przesadzasz

Mam prawo do swojej opinii to korzystam..
Jak sie jeździ po Gdańsku to pewnie wielosezonówki wystarczaja - zapraszam bliżej równika, poniżej 50. równoleżnika na tych wielosezonówkach po nowym roku.. Nie zapomnij łańcuchów.. :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Opony bieżnikowane

Postprzez Borys_q » czwartek 03 listopada 2016, 13:07

Dlatego nie ma co o do trzewików porównywać, każdemu co innego wystarcza, jak napisałem na jeżdżenie po drogach o pierwszej kategorii odśnieżania i zasypanych osiedlach wystarczają w zupełności.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Opony bieżnikowane

Postprzez gumik » czwartek 03 listopada 2016, 13:48

Zgadzam się. Znam osoby, które cały rok jeżdżą na letnich. I to bezwypadkowo i beż zupełnie żadnego zagrożenia dla innych. Po prostu nie muszą samochodu używać wtedy, kiedy jazda na letnich w zimie byłaby niebezpieczna. Jeśli nie musisz używać samochodu na co dzień i możesz sobie pozwolić na to żeby największe zamiecie i gołoledzi przeczekać, to takie tańsze opcje są jak najbardziej OK. Natomiast mocno bym się zastanowił, jeśli samochód służy do dojazdu do pracy i bez względu na pogodę musi pokonać ciężki teren.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Opony bieżnikowane

Postprzez Karolina1994 » wtorek 07 lutego 2017, 16:03

Powiem wam że jeżdżę na tych oponach już trochę czasu i w różną pogodę, po lodzie i śniegu a więc przyczepność mają, mogę nawet powiedzieć że są bardzo dobre,trochę głośne są, ale jakoś mi to nie przeszkadza, w porównaniu do moich całorocznych opon z tamtego roku, te są o niebo lepsze. Choć znajomy mi mówił że te moje wyjątkowo dobrze zrobione się trafili :) Kolejna sprawa, jeździłam juz w tym roku znajomego autem na letnich oponach, i to jest nie do porównania, prawdą może jest że i dobry kierowca to i na letnich będzie w zimie jechał, co prawda ja też jakoś jechałam, ale po co sobie utrudniać życie? :lol:
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości