Automatyczny ręczny

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Automatyczny ręczny

Postprzez Karolina1994 » sobota 20 sierpnia 2016, 21:14

Hej,czy mógł by mi ktoś objaśnić,na jakiej zasadzie działa automatyczny ręczny?
Przyszło mi ostatnio jeździć samochodem z takim ręcznym, i bo zaparkowaniu,gdy chciałam zostawić samochód na"luzie"i ręcznym, samochód go nie zaciągnął,na wszelki wypadek zostawiłam na biegu,i dopiero po zgaszeniu silnika,zaciągnął się ręczny. Chodzi mi bardziej nie o parkowanie a o ruszenie pod górę, skoro ręczny dopiero po unieruchomieniu silnika się zaciąga to ruszając pod górę, nie zaciągnie się bo silnik będzie pracował? :) Czy jak koła trochę się stoczą to automatycznie się dopiero zaciągnie? Czy zostaje mi ruszenie z nożnego ew.awaryjnego? :)
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Automatyczny ręczny

Postprzez jasiek23 » piątek 26 sierpnia 2016, 09:40

Skoro auto ma taki "bajer" jak automatyczny ręczny to musi też mieć asystenta ruszania na wzniesieniu (stojąc na wzniesieniu naciskasz hamulec nożny a jak puścisz to jeszcze przez jakieś 3 sek. auto się nie stoczy a taki czas zwykle wystarczy żeby ruszyć). Fajna sprawa taki asystent ruszania. Co do zatrzymywania się na wzniesieniu stojąc np w korku to nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa.
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Automatyczny ręczny

Postprzez rpa » piątek 26 sierpnia 2016, 11:46

Działa to w najprostszy możliwy sposób, masz po prostu przycisk "auto hold", który naciskasz po zatrzymaniu się do zera. W vw tiguanie przycisk nie "odciska się" po ruszeniu z górki, więc po każdym zatrzymaniu zadziała dokładnie tak samo. Świetna sprawa, ale zdecydowanie wygodniejsza w automacie, gdzie twój udział przy ruszaniu pod górkę ogranicza się do naciśnięcia gazu. W manualu owszem, nie stoczysz się (nawet niechcący gasząc silnik), ale pełna operacja ze sprzęgłem cię nie ominie.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości