Problem ze stacyjką Opel Astra G 2000

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Problem ze stacyjką Opel Astra G 2000

Postprzez RossoneriDevil » sobota 30 lipca 2016, 18:23

Mój problem polega na tym, że kluczyk ciężko się przekręca, muszę poruszać lekko kierownicą wtedy jakoś załapuje.
Co dziwniejsze, wydaję mi się, że jeżeli samochód jest wystawiony na słońce, to wtedy ciężej się przekręca kluczyk, niż jak wsiadam do samochodu, który stał w jakimś nienasłonecznionym miejscu.

Czy mogę sobie od tak wymienić stacyjkę czy będzie problem?
Chyba koszt takiej stacyjki jest nie wielki...
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Problem ze stacyjką Opel Astra G 2000

Postprzez Agemlon » sobota 30 lipca 2016, 23:13

Zupełnie normalna sprawa. Powodem jest blokada kierownicy po wyjęciu kluczyka. Gdy kierownica jest zablokowana, to można nią poruszać w granicy maksymalnie kilku centymetrów. Jeśli jest w granicznym położeniu, to mogą być problemy z przekręceniem kluczyka. W takim wypadku najlepiej kierownicę przekręcić, aby znajdowała się mniej więcej po środku pomiędzy maksymalnymi możliwymi położeniami podczas blokady.
Agemlon
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa 20 lutego 2013, 22:07

Re: Problem ze stacyjką Opel Astra G 2000

Postprzez RossoneriDevil » sobota 30 lipca 2016, 23:28

Ok, będę próbował, dzięki, myślałem że się po prostu psuje, aż w końcu nie będę mógł przekręcić tego kluczyka ponieważ wcześniej przekręcał się lekko i przyjemnie.....
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Problem ze stacyjką Opel Astra G 2000

Postprzez Borys_q » niedziela 31 lipca 2016, 07:34

W Astrze czasem musisz poruszać kluczykiem w szczelinie, te stacyjki tak mają.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości