tachograf analogowy pytania trzy

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

tachograf analogowy pytania trzy

Postprzez Dami92rr » piątek 20 maja 2016, 21:15

Witam kieruję te pytania do osób które pracują jako kierowca zawodowy

hej mam pytanie kolego odpowiesz mi na te 3 pytania? bardzo CIe prosze

1. przykładowo startuje o 6 rano to moja doba trwa do 6 rano kolejnego dnia i ok.. mam jazdę np 10 h +załadunek rozładunek no i robię pauzę 9tkę..wyjmuję tarczka i rysuje ręcznie z tyłu od tej godziny co skończyłem jezdzić no i akurat 9tka pauza wypada mi,że skończy się 2 godziny przed moją całą dobą.. np moja doba kończy się o 6godzinie a pauza mi się o 4skończyła wiec mogę jeszcze 2h jechać na starej tarczce i pytanie czy jeśli od 4 pojadę 2h do godziny 6.. i o 6 wyjmę tarczkę i włożę nową to teraz na nowej tarczce moja doba trwa już nie od 6 do 6 kolejnego dnia tylko od 6 co włożyłem tarczkę do godziny 4 rano.. bo na starej już dwie godziny jechałem..dobrze kolego mówię?

2.w dobie 24 jak wiadomo jak się wyrobi ze wszystkim to można zrobić kolejny cykl jazdy jak zostanie czas ale pytanie takie..jesli zostało mi 3h do końca doba..a pauza i jazda odbębniona już to w tej nie skończonej dobie 24h mogę zakończyć tarczkę i włożyć nową i zacząć kolejną dobę w tej samej? czy muszę te 3h co zostało wyjechać czy tam wykorzystać i dopiero mogę po upływie 24h włożyć nową tarczkę.Generalnie czy mogę zacząć drugą tarczkę w tej samej dobie na tym samym pojezdzie?

3.sytuacja taka: jazda+pauza itp wszystko zrobione i zostaje mi czas w tej mojej dobie jeszcze przykładowo 2h.. czyli mamy godzinie 11 i teraz.. pytanie nie jadę od razu..tylko za nim włoże tarczkę do tachografu robię obsługę pojazdu która trwa np 30minut.. i moja doba kończy się za 2h czyli np o godzinie 13stej koniec mojej doby i teraz zrobiłem obsługę 30minut i mamy godzinie już 11.30 i mogę jechać na starej tarczce maks 1.5h jeszcze i wyjeżdżam to i wkładam o 13stej nową tarczkę to teraz jak o 13stej zacznę nową tarczkę to wtedy od 13stej mogę jechać do 11 kolejnego dnia.. czy do 11.30 kolejnego dnia
Dami92rr
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 01:41

Re: tachograf analogowy pytania trzy

Postprzez Borys68 » wtorek 31 maja 2016, 01:23

Idż do www.wagaciezka.com -
Tam na pewno będą wiedzieć.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości