Zmiana biegu z lekko wciśniętym gazem

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiana biegu z lekko wciśniętym gazem

Postprzez mati113 » poniedziałek 28 grudnia 2015, 19:01

Przed całą dyskusją chciałbym, byście znaleźli chwile czasu na przeczytanie fragmentu książki po której nasunęło się moje pytanie

Obrazek


No i teraz pytanie - czy to ma sens? Jak dobrze zrozumiałem z treści, trzymamy lekko nogę na gazie wciskając sprzęgło i zmieniając bieg po czym po zupełnym odpuszczeniu nogi ze sprzęgła, gazujemy bardziej i osiągamy prędkość. Chciałbym by wypowiedział się ktoś bardziej doświadczony ode mnie :)
mati113
 
Posty: 57
Dołączył(a): poniedziałek 12 stycznia 2015, 16:26

Re: Zmiana biegu z lekko wciśniętym gazem

Postprzez MadridWalker » niedziela 10 stycznia 2016, 19:32

Moje doswiadczenie nie jest wielkie rowniez ale jak chce zmienic bieg to noga z gazu, sprzegło, bieg , puszczam sprzegło rownoczesnie gaz. Trwa to krocej niz te smieszne przerwy miedzy biegiem jałowym i np. 2
MadridWalker
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa 30 lipca 2014, 11:13

Re: Zmiana biegu z lekko wciśniętym gazem

Postprzez marian95 » poniedziałek 21 marca 2016, 10:14

Ja na jazdach zawsze miałem delikatnie wciśnięty i sprawnie (szybko ale z umiarem) zmieniałem biegi. Dzięki temu w ogóle nie czuć zmiany biegów. Żadnego, nawet delikatnego szarpnięcia czy zwolnienia samochodu. Trochę czasu mi zajęło ogarnięcie tego ale efekt jest niezły
marian95
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 17 marca 2016, 10:25

Re: Zmiana biegu z lekko wciśniętym gazem

Postprzez mati113 » piątek 29 kwietnia 2016, 01:20

Podbijam, i nadal czekam na jakąś wypowiedź? Czy ktoś doświadczony znający się na mechanice mógłby coś powiedzieć na ten temat? Czy powyżej opisana zmiana biegów jest poprawna, czy poprawniejsza będzie odpuścić gaz, sprzęgło, zmiana i dopiero lekki gaz?
mati113
 
Posty: 57
Dołączył(a): poniedziałek 12 stycznia 2015, 16:26

Re: Zmiana biegu z lekko wciśniętym gazem

Postprzez piotrekbdg » piątek 29 kwietnia 2016, 12:43

marian95 napisał(a):Ja na jazdach zawsze miałem delikatnie wciśnięty i sprawnie (szybko ale z umiarem) zmieniałem biegi. Dzięki temu w ogóle nie czuć zmiany biegów. Żadnego, nawet delikatnego szarpnięcia czy zwolnienia samochodu. Trochę czasu mi zajęło ogarnięcie tego ale efekt jest niezły


Ale jak podczas puszczania sprzęgła po zmianie biegu płynnie dodam gazu to też żadnego szarpnięcia nie będzie prawda?

Jak gazowanie na wciśniętym sprzęgle wpłynie na jego żywotność? Jakieś doświadczenia w tym temacie?
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości