Kat A2 problem z osemką na egzaminie.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Kat A2 problem z osemką na egzaminie.

Postprzez franioxd » piątek 02 października 2015, 13:23

Witam. Mam następujący problem. Ostatnio na egzaminie praktycznym oblałem osemkę. Podczas szkolenia wychodziła mi niezle ale robiłem ją na motocyklu suzuki gs 500. Na egzaminie musiałem to zrobic na suzuki gladiatus 650 i wyszła kompletna porazka. Nie moge ogarnąć tego motocykla na 8 to az strach pomyslec co bedzie na slalomie wolnym. Wydaje mi się że jedzie on po prostu za szybko. gs500 jechał wolniej na obrotach i mogłem spokojniej manewrowac. Macie jakies porady techniczne jak to mniej więcej zrobic bo nie chce w te prawko wpompowac za duzo kasy.
franioxd
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek 27 kwietnia 2015, 17:59

Re: Kat A2 problem z osemką na egzaminie.

Postprzez viktorio » piątek 02 października 2015, 19:00

W czasie slalomu wolnego jak jest dla ciebie za szybko to kontruj tylnym hamulcem delikatnie go przyduszając, jadąc pomagaj sobie naciskając na podnóżki. Po skończonym slalomie, ale przed 8 wbij 2 bieg bo jest mniej narowisty i wracasz slalomem już trzymając dwójkę, nie redukując do jedynki.(Chyba, że u ciebie w word jest 8 osobno od wolnego, jak ja zdawałem to pamiętam, że można było zrobić wolny, od razu wjechać na 8 i wrócić wolnym). Na 8 korzystaj z przeciwsiadu.

Nie wiem czy to nie jest błąd na egzaminie, może jakiś egzaminator się wypowie, ale jak nie jest to możesz od razu ruszyć z 2 biegu, jak będzie za szybko to przyduś hamulec tylko musisz uważać, żeby nie zadusić silnika.
viktorio
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2014, 21:04

Re: Kat A2 problem z osemką na egzaminie.

Postprzez tatusiek » niedziela 04 października 2015, 15:10

Już sam fakt że robiłeś kurs na motocylku klasy 500 to jest wtopienie kasy. Pewnie smigales za autem instruktora po mieście.

A teraz rada: wykup godziny szkoleniowe w innej szkole gdzie profesjonalnie podchodzą do tematu. NA FORUM NIE OGARNIESZ ÓSEMKI. ;)
tatusiek
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek 26 lutego 2013, 01:01

Re: Kat A2 problem z osemką na egzaminie.

Postprzez ks-rider » niedziela 04 października 2015, 16:34

viktorio napisał(a):... jak będzie za szybko to przyduś hamulec tylko musisz uważać, żeby nie zadusić silnika.


Nie no Rada godna Nobel'a

a o operacji sprzeglem slyszal ? ( wraz z uzyciem tylnego hamulca ).

Gladius to kloc i trzeba potrenowac.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Kat A2 problem z osemką na egzaminie.

Postprzez viktorio » niedziela 04 października 2015, 20:40

ks-rider napisał(a):
viktorio napisał(a):... jak będzie za szybko to przyduś hamulec tylko musisz uważać, żeby nie zadusić silnika.


Nie no Rada godna Nobel'a

a o operacji sprzeglem slyszal ? ( wraz z uzyciem tylnego hamulca ).


Można i tak, na dobrą sprawę to można też ruszać na samym sprzęgle i przejechać cały slalom tylko i wyłącznie heblując klamką, ale jak ktoś jest od razu po kursie to chyba idzie się w tym pogubić ;)
viktorio
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2014, 21:04

Re: Kat A2 problem z osemką na egzaminie.

Postprzez franioxd » niedziela 04 października 2015, 22:58

No cóż za głupotę trzeba płacić. Teraz już bym tego nie zrobił ale skoro włożyłem już w to pewną kwote to muszę to skonczyc. Jutro mam ponowny egzamin. Sprubuje jeszcze raz. Jak obleje to chyba czekam do wiosny. Wtedy wezme sobie ze 2h w innej szkole na gladiatusie potrenuje i znowu bede probował.
franioxd
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek 27 kwietnia 2015, 17:59


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości