Miękki dowód - przegląd.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Miękki dowód - przegląd.

Postprzez p1et » czwartek 01 października 2015, 17:45

Witam,

Właśnie zarejestrowałem samochód. Po powrocie do domu chciałem wykupić ubezpieczenie, w tym celu chciałem zajrzeć do papierów leżących obok w celu sprawdzenia ile samochód ma przejechane kilometrów. No ale papierów od przeglądu w teczce nie ma. Ani oryginału, ani kopii. Gość z okienka w WK zostawił dla siebie. Teraz nie wiem czy lecieć tam i pytać o te papiery? Są mi w ogóle potrzebne? No bo przegląd do poruszania się po drogach potrzebny jest, ale z kolei bez przeglądu, nie zarejestrowali by mojego samochodu, czyli nie dostałbym miękkiego dowodu. Moje pytanie brzmi, czy przez te 30 dni, do wyrobienia stałego dowodu, mogę mieć przy sobie sam miękki dowód? W razie kontroli drogowej wystarczy? A jak odbiorę stały dowód, to później jadę sobie na przegląd żeby został tam wbity? Mimo wszystko wydaje mi się, że facet z okienka powinien mi oddać zaświadczenie o przeglądzie, ale może się mylę... Wole zapytać tutaj niż ewentualnie rżnąć głupa i w wydziale szukać właśnie tego pana i pytać czy czegoś przypadkiem nie zapomniał oddać...

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
p1et
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 01 października 2015, 17:37

Re: Miękki dowód - przegląd.

Postprzez papadrive » czwartek 01 października 2015, 20:02

Facet w okienku, zaświadczenie z badań technicznych, dołączył do reszty dokumentów potrzebnych do rejestracji i na ich podstawie wydał tymczasowy dowód rej. (tzw. miękki). Jest on tak samo ważny, jak oryginalny (stały/twardy). Możesz legalnie się poruszać z tym dowodem. Z reguły czas oczekiwania na druk stałego to ok. 2 tyg. Gdy go odbierzesz, badania będą w nim potwierdzone. Zaświadczenie nie jest potrzebne Tobie. Takie zaświadczenie byłoby Ci potrzebne tylko wtedy, gdy w dowodzie rejestracyjnym brak już miejsca na nowy wpis, ale w ciągu 30 dni masz obowiązek złożyć do WK wniosek o wydanie wtórnika (drugiego dow.rej.). Właściwie to należy zgłaszać wszelkie zmiany stanu faktycznego w dowodzie.
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Miękki dowód - przegląd.

Postprzez p1et » czwartek 01 października 2015, 21:20

Ok, pięknie dziękuję za informacje :)
p1et
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 01 października 2015, 17:37


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości