Pilot przy kierownicy,o co chodzi?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Pilot przy kierownicy,o co chodzi?

Postprzez sarsur » wtorek 15 listopada 2005, 23:55

Witajcie,

jako,ze kupujac auto nie bylo w nim oryginalnego radia,to postanowilam poszukac troche na allegro,aby takowe znalezc i udalo sie .Problem jednak taki,ze sprzedawca zapytal mnie,czy posiadam pilota przy kierownicy do tego autka,bo jesli tak to cena bylaby prawie o polowe nizsza,a jesli nie,to wyzsza(bo do radia dodalby pilot).Czym jest ten pilot przy kierownicy i skad mam wiedziec,ze go mam?
Avatar użytkownika
sarsur
 
Posty: 56
Dołączył(a): środa 31 marca 2004, 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez barylkaq » środa 16 listopada 2005, 00:02

prawdopodobnie chodzi o guziki sterujące radiem w kierownicy ;] Coś takiego widziałem m.in. w mercedesach :) a ja mam np. w kierownicy tempomat ;d
prawko B, C, C+E !!!
barylkaq
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa 16 lutego 2005, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Postprzez jimorrison » środa 16 listopada 2005, 08:05

moze nie tyle co guzyki w kierownicy, a dodatkoa nakladke (pilot) podobna do wajchy kierunkowskazow czy wycieraczek, ale krotsza ktora steruje radiem. Ogolnie to nie spotkalem sie nigdy z radiem ktorem mozna by tylko sterowac "dżojstikiem :)" albo pilotem. Wiec jesli taki gadzet znaczaco podnosi cene to po co go brac? No chyba, ze jest on az tak Ci niezbedny. [dowiedz sie jak jest ze sterowaniem radiem i zadecyduj.
BTW. co to za radyjko :>
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja

Postprzez Silent » środa 16 listopada 2005, 08:32

O kurcze... co to za radio że pilot stanowi połowe jego ceny? :shock: Jest to conajmniej troche dziwne ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Silent
 
Posty: 584
Dołączył(a): poniedziałek 01 listopada 2004, 21:06
Lokalizacja: Olsztyn / Trevelmond

Postprzez Sławek_18 » środa 16 listopada 2005, 09:58

cos to kombinuje :-) powiedz poprostu, ze go masz i tyle :D
A i zapodaj linka do tej aukcji zobaczymy. Bo nie wierze aby radio nie chodzilo bez pilota :-)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sarsur » środa 16 listopada 2005, 11:50

Hej,jest to radyjko do Twinga, a aukcja nie jest wystawiona niestety,bo facet wyprzedaje rozne czesci wlasnie z tych aut po uprzednim potwierdzeniu osoby kupujacej,czyli rozumiem,ze kazde radio bedzie dzialalo bez tego pilota,tak?
Avatar użytkownika
sarsur
 
Posty: 56
Dołączył(a): środa 31 marca 2004, 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez miros » środa 16 listopada 2005, 12:03

no nie wiem, moze ja sie nie znam, ale jakos mam radio w samochodzie i nie potrzebuje zadnego pilota. dziwne jest to, ze ten pilot podnosi cene radia az o polowe. albo radyjko jest bardzo tanie, albo to jakas lipa.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez scorpio44 » środa 16 listopada 2005, 15:13

sarsur napisał(a):czyli rozumiem,ze kazde radio bedzie dzialalo bez tego pilota,tak?

Tego nie powiedzieliśmy, bo nie wiemy co to za cudo.
Ja przyznaję, że nigdy nie spotkałem się z czymś takim jak pilot do radia przy kierownicy, a jeżeli podnosi to cenę radia o połowę, no to wydaje mi się to tak jak Mirosowi co najmniej podejrzane.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Silent » środa 16 listopada 2005, 15:23

Ja miałem w samochodzie różne radia... także i te z wyższej półki cenowej, do każdego miałem pilot - ale stanowił on tylko miły dodatek - można było sobie zamontować go np. do kierownicy i sterować głośnością, wybierać fale radiową (nr stacji), zarządzać odtwarzaczem CD itp. oczywiście niekoniecznie trzeba było go montować na kierownicy, równie dobrze mógł służyć jako 'sterownik' dla słuchaczy z tylnych siedzeń ;) Kiedyś mi taki pilocik uległ uszkodzeniu, i kupno nowego to koszt kilkudziesięciu zł (oryginał, nie zamiennik) ale nie cena połowy wartości radia! Powiedz konkretnie jaki to model radia... nie do jakiego samochodu, tylko jakie to konkretnie radio - firma i model. Bo to jest strasznie podejrzane moim zdaniem ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Silent
 
Posty: 584
Dołączył(a): poniedziałek 01 listopada 2004, 21:06
Lokalizacja: Olsztyn / Trevelmond

Postprzez Włodek » środa 16 listopada 2005, 23:34

W moim samochodzie Corsa C przy kierownicy są zamontowane fabrycznie dźwigienki do sterowania oryginalnym radioodtwarzaczem OPLA. Jest to żeczywiście dosyć drogi gadżet.
Oczywiście wcale on jest niepotrzebny do normalnej obsługi. Stanowi tylko dodatkowe ułatwienie. ( bez odrywania rąk od kierownicy można sterować radiem i CD)
Spokojny instruktor,
Pozdrawiam wszystkich na forum a zwłaszcza
Zagłębiaków
Avatar użytkownika
Włodek
 
Posty: 390
Dołączył(a): piątek 03 grudnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Będzin,Sosnowiec,Czeladź

Postprzez Silent » czwartek 17 listopada 2005, 17:44

Firma Opel nie produkuje sprzętu audio ;) Zapewne był to jakiś Blaupunkt wykonany na zlecenie Opla, ale nie przez Opla :?
Obrazek
Avatar użytkownika
Silent
 
Posty: 584
Dołączył(a): poniedziałek 01 listopada 2004, 21:06
Lokalizacja: Olsztyn / Trevelmond

Postprzez Włodek » czwartek 17 listopada 2005, 20:36

Silent napisał(a):Firma Opel nie produkuje sprzętu audio ;) Zapewne był to jakiś Blaupunkt wykonany na zlecenie Opla, ale nie przez Opla :?

Być może masz rację 8) Fabrycznie zamontowanemu sprzętowi "nie zagląda się w zęby" :)
Mnie on (ten sprzęt) zupełnie zadawala.
Spokojny instruktor,
Pozdrawiam wszystkich na forum a zwłaszcza
Zagłębiaków
Avatar użytkownika
Włodek
 
Posty: 390
Dołączył(a): piątek 03 grudnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Będzin,Sosnowiec,Czeladź


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości