Ślizgający się but na pedale sprzęgła.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Ślizgający się but na pedale sprzęgła.

Postprzez krystek93 » wtorek 14 lipca 2015, 15:48

Witam,
mam 22h wyjeżdzone i od początku męczy mnie to że gdy wcisne sprzęgło czasem but mi wlatuje głębiej i np jak trzymam palce na pedale to gdy but wpadnie to mam pedał sprzęgła w połowie stopy. Przy wciskaniu sprzęgła trzymam pięte na podłodze dopiero pięte odrywam w ostatecznej fazie puszczania sprzęgła (uważam że lepiej trzymać pięte na podłodze niż pedał wciskać mając całą stope w powietrzu). Czy to może być wina tego że na pedale sprzęgła nie ma tej gumowej nakładki co jest na każdym pedale? :D
Prosze o pomoc.
krystek93
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 14 lipca 2015, 15:42

Re: Ślizgający się but na pedale sprzęgła.

Postprzez db1 » środa 15 lipca 2015, 12:08

krystek93 napisał(a):Witam,
mam 22h wyjeżdzone i od początku męczy mnie to że gdy wcisne sprzęgło czasem but mi wlatuje głębiej i np jak trzymam palce na pedale to gdy but wpadnie to mam pedał sprzęgła w połowie stopy.


Mam tak samo, aż czasami muszę stopę poprawiać.


Nie wiem czy masz tak samo jak ja, ale ja nie robię że jak puszczam sprzęgło to pięta się przesuwa po podłodze, tylko mam coś takiego że pięta jest w miejscu a puszczam tylko stopę do góry ?
db1
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 06 lipca 2015, 23:01

Re: Ślizgający się but na pedale sprzęgła.

Postprzez Borys_q » środa 15 lipca 2015, 14:45

uważam że lepiej trzymać pięte na podłodze niż pedał wciskać mając całą stope w powietrzu)
.

Zależy od upodobań ja trzymam cały czas piętę w powietrzu.

Czy to może być wina tego że na pedale sprzęgła nie ma tej gumowej nakładki co jest na każdym pedale? :D


Może być, może być też twoja podeszwa jakaś śliska.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ślizgający się but na pedale sprzęgła.

Postprzez krystek93 » czwartek 16 lipca 2015, 11:49

W powietrzu to nie umiałbym puszczać tak gładko tego sprzęgła w tym Punciaku nauki jazdy jest okropne sprzęgło ehhhh
krystek93
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 14 lipca 2015, 15:42


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości