Jazda po łuku

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda po łuku

Postprzez db1 » poniedziałek 13 lipca 2015, 21:22

Jak poprawnie powinno się jeździć po łuku?

1. Łuk zaczynam od koperty - i tu pytanie, mam jechać na pół sprzęgle czy po prostu na jedynce bez sprzęgła?
2. Przy zakręcie powinienem wcisnąć sprzęgło ?
3. Cofanie - na pół sprzęgle czy na gazie?
db1
 
Posty: 12
Dołączył(a): poniedziałek 06 lipca 2015, 23:01

Re: Jazda po łuku

Postprzez krystek93 » wtorek 14 lipca 2015, 15:52

db1 napisał(a):Jak poprawnie powinno się jeździć po łuku?

1. Łuk zaczynam od koperty - i tu pytanie, mam jechać na pół sprzęgle czy po prostu na jedynce bez sprzęgła?
2. Przy zakręcie powinienem wcisnąć sprzęgło ?
3. Cofanie - na pół sprzęgle czy na gazie?


Hej ja jeszcze nie mam prawka ale mam już wyjeżdżone 22h i Ci odpiszę

1. To zależy od tego jak szybko chcesz pokonać ten łuk, na egzaminie jednak stres zrobi swoje i lepiej sie toczyć :)
2. Nie bo wtedy auto będzie nabierało większej predkości jedziesz np na 3 biegu dojeżdżasz do zakrętu odpuszczasz gaz (nie wciskasz sprzęgła!) i w razie potrzeby hamujesz też bez użycia sprzęgła.
3. Tak jak w pkt. 1 jak chcesz szybko cofać to wciskasz gaz ale np przy wyjeździe z parkingu możesz jechać na pół sprzęgle.
krystek93
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 14 lipca 2015, 15:42

Re: Jazda po łuku

Postprzez madagaskar » niedziela 19 lipca 2015, 12:21

jeśli operowanie pedałami gaz/sprzęgło masz opanowane to mimo wszystko lekko dodawałbym gazu a najwyżej wtedy mocniej wciskał sprzęgło ponieważ ograniczasz możliwość że samochód ci zgaśnie jak zbytnio popuścisz sprzęgło. poza tym możesz dynamiczniej kontrolować prędkość.
madagaskar
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 19 lipca 2015, 12:13


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości