Jazda a bieg wsteczny

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda a bieg wsteczny

Postprzez nilus » poniedziałek 06 lipca 2015, 16:11

Witam. Co się stanie, jesli podczas jazdy przy prędkości ok 70 km/h zamiast 4-go biegu wrzuci się wsteczny? Ale nie dosłownie. Chodzi tylko o to, ze jadąc 3 nacisnalem sprzęgło, nie puszczałem i zamiast 4 drążek wziąłem w stronę wstecznego i zazgrzytało troszeczkę, przesunelo mi lekko na luz wajchę i poprawiłem się wrzucając 4. Nie puscilem sprzegla. Zrobiłem to dopiero jak udalo mi się wrzucić 4. Cos poważniejszego moglo się stać? Jestem początkującym kierowca, a ten blad wyniknal ze zwyklej pomylki, po zmianie samochodu, gdzie poprzedni miał inne ulozenie biegów. Pozdrawiam ;)
nilus
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 06 lipca 2015, 15:59

Re: Jazda a bieg wsteczny

Postprzez Borys_q » poniedziałek 06 lipca 2015, 16:58

Po jednym razie lekkim zgrzytem wielkich szkód nie narobiłeś, jakbyś chciał docisnąć ta dźwignie na siłę to by końcu zęby się wyłamały, a po puszczeniu sprzęgła coś na pewno by się urwało.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jazda a bieg wsteczny

Postprzez papadrive » poniedziałek 06 lipca 2015, 22:10

Za duża różnica prędkości obrotowych wałków (trybów), aby wszedł wsteczny przy tej prędkości, ale... nigdy nic nie wiadomo. :wink:
Policzyłeś zęby trybom i na tym się skończyło. Jeszcze kilka takich czynności stomatologicznych i garść opiłków wylejesz ze skrzyni wraz z olejem . :?
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Jazda a bieg wsteczny

Postprzez Agatta » wtorek 04 sierpnia 2015, 20:07

Za duża różnica prędkości obrotowych wałków (trybów), aby wszedł wsteczny przy tej prędkości, ale... nigdy nic nie wiadomo. :wink:
Policzyłeś zęby trybom i na tym się skończyło. Jeszcze kilka takich czynności stomatologicznych i garść opiłków wylejesz ze skrzyni wraz z olejem . :?

Skoro już temat o begach to i ja się zapytam :wink: wczoraj przez przypadek wcisnęłam wsteczny bez sprzęgła, auto zgasło ale nic nawet nie zgrzytnęło a pamiętam że na jazdach był to okropny zgrzyt czy to znaczy że już nie ma zębów do "liczenia"? :wink:
Jutro zmiana oleju ciekawe co się tam znajdzie :wink:
koniec kursu: 09.01.14
21.01.14 teoria +, placyk +, miasto + :D
Agatta
 
Posty: 78
Dołączył(a): piątek 28 lutego 2014, 20:35

Re: Jazda a bieg wsteczny

Postprzez Rogatek » czwartek 06 sierpnia 2015, 21:41

Agatta napisał(a):
Za duża różnica prędkości obrotowych wałków (trybów), aby wszedł wsteczny przy tej prędkości, ale... nigdy nic nie wiadomo. :wink:
Policzyłeś zęby trybom i na tym się skończyło. Jeszcze kilka takich czynności stomatologicznych i garść opiłków wylejesz ze skrzyni wraz z olejem . :?

Skoro już temat o begach to i ja się zapytam :wink: wczoraj przez przypadek wcisnęłam wsteczny bez sprzęgła, auto zgasło ale nic nawet nie zgrzytnęło a pamiętam że na jazdach był to okropny zgrzyt czy to znaczy że już nie ma zębów do "liczenia"? :wink:
Jutro zmiana oleju ciekawe co się tam znajdzie :wink:


http://youtu.be/zACckMLSnP8 Prawdopodobnie nic się nie stało.
Obrazek

Kategoria B: 04-04-2012 za pierwszym
Kategoria C: 24-07-2015 za pierwszym
Kategoria D: --
Rogatek
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 10 listopada 2012, 00:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Jazda a bieg wsteczny

Postprzez monika46 » czwartek 13 sierpnia 2015, 20:10

W każdym aucie jest tak że próbując szybko dać wsteczny wtedy mamy mniejszy lub wiekszy zgrzyt?
monika46
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek 26 czerwca 2015, 19:25

Re: Jazda a bieg wsteczny

Postprzez problem » piątek 14 sierpnia 2015, 00:23

monika46 napisał(a):W każdym aucie jest tak że próbując szybko dać wsteczny wtedy mamy mniejszy lub wiekszy zgrzyt?

Skoro tak piszesz, to pewnie tak jest.
problem
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2015, 10:33

Re: Jazda a bieg wsteczny

Postprzez monika46 » piątek 14 sierpnia 2015, 12:34

ja się pytam WAS ja się nieznam
monika46
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek 26 czerwca 2015, 19:25

Re: Jazda a bieg wsteczny

Postprzez Borys_q » piątek 14 sierpnia 2015, 13:09

Bo wstecznego się szybko nie daje. Ewentualnie możesz wcisnąć, sprzęgło dać na dowolny bieg do przodu i potem wsteczny to ci nie zgrzytnie.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości