Problem ze sprzęgłem

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Problem ze sprzęgłem

Postprzez FHA » sobota 28 marca 2015, 12:27

Witam! Od 2 tygodni posiadam prawo jazdy i miałem kilka razy przyjemnośc jeździć samochodzikiem Volswagen Passat B6 Kombi.
Problem jest przy dojeżdzaniu do skrzyżowania z zamiarem np. skrętu w lewo.
1. Zwalniam
2. Zmieniam bieg przykładowo z "4" na "2"
3. Puszczam sprzęgło

I tu jest problem, gdy za szybko puszcze to zaś zerwie samochodem a gdy będe je puszczał za wolno to skrzyżowania przejade na luzie.
Z samochodem Mitsubisi Colt, problemu az tak nie miałem.

Jakieś porady?
FHA
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 08 stycznia 2015, 15:12

Re: Problem ze sprzęgłem

Postprzez Makabra » sobota 28 marca 2015, 12:54

Sprzeglo powinienes puszczac powoli i wtedy auto nie szarpie. Musisz redukowac wczesniej przed skrzysowaniem zeby miec wiecej miejsca na popuszczanie sprzegla. Zeby zrobic redukcje wczesniej trzeba wczesniej wyhamowac.

Ewentualnie masz w tym drugim aucie zniszczone poduszki silnika i wtedy przy zbyt szybkim odpuszczaniu sprzegla silnikem zaczyna bujac
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Problem ze sprzęgłem

Postprzez testuje » sobota 28 marca 2015, 15:08

Jak zredukuje przy zbyt dużej prędkości to też mu szarpnie
testuje
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota 15 listopada 2014, 20:18

Re: Problem ze sprzęgłem

Postprzez Makabra » sobota 28 marca 2015, 15:10

Szarpnie tylko jak sprzeglo za szybko popusci. Jestem w stanie przy 70kmh wbic 2 i pusic sprzeglo bez szarpniecia.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Problem ze sprzęgłem

Postprzez testuje » sobota 28 marca 2015, 15:33

Oczywiście, że jesteś w stanie, ale dopóki jeszcze nie opanował sprzęgła na tyle dobrze, lepiej bardziej przyhamować i redukcja, niż lecieć na luzie albo szarpać.
testuje
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota 15 listopada 2014, 20:18

Re: Problem ze sprzęgłem

Postprzez jerzye46 » czwartek 02 kwietnia 2015, 13:39

Jak ci się tak dzieje to rzuć okiem na obrotomierz. Samochodem może szarpnąć na dwa sposoby, kiedy nie zgrasz prędkości obrotowych.
Zobacz czy po redukcji wskazówka obrotomierza skacze do góry czy do dołu. Wczuj się w samo szarpnięcie, czy szarpie samochodem jakbyś gwałtownie przyspieszył czy jakbyś gwałtownie przyhamował.
jerzye46
 
Posty: 34
Dołączył(a): środa 10 września 2014, 01:30


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości