Pokonanie ronda skręt w lewo

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez Dami92rr » środa 18 lutego 2015, 00:29

Witam piszę temat ponieważ nie zbyt często bywam w Miastach w których są ronda to mi trochę sie zapomniało generalnie jest takie rondo i chce w lewo jechać:

i teraz tak czy jadąc w lewo mogę zjechać z ronda bezpośrednio w lewo na lewy pas? jeśli w lewo są dwa pasy o tym samym kierunku

http://zapodaj.net/b4fec139754cf.jpg.html


czy poprawnie to jest tak:

http://zapodaj.net/a42e8cb13bbbf.jpg.html


dodam tutaj jak strzałka w lewo jest ulica o jednym kierunku..lecz dwa pasy np jak w Krakowie często bywa
Dami92rr
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 01:41

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez Makabra » środa 18 lutego 2015, 00:40

Czytaj caly ten temat zamiast pytać o to co już zostało napisane.

viewtopic.php?f=3&t=35676
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez Dami92rr » środa 18 lutego 2015, 00:44

a możesz po prostu powiedzieć które z podanych zdjęć moich jest prawidłowe? ponieważ mam multum nauki na wozek widłowy i nauka na KW wiec nie dam rady obalic 200stron
Dami92rr
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 01:41

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez Makabra » środa 18 lutego 2015, 00:49

Lepiej zmienic pas na prawy przed wyjazdem - rys 2. Lewy pas na rondzie prowadzi Ciebie dookola wyspy a nie do wyjazdu z ronda.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez lith » środa 18 lutego 2015, 00:58

@Dami92rr
W skrócie. Oba sposoby są ok. W obu musisz uważać, bo ronda to dziwne miejsca są (patrz 200 stron gównoburzy i nikt nikogo nie przekona ;) )
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez Dami92rr » środa 18 lutego 2015, 01:08

hmm bo będąc w Krakowie tam koło dworca jak patrzyłem z płyty górnej tam gdzie autobusy ... to jechała elka i skręcała w lewo to wjechała na pas koło wysepki... i przed wyjazdem wbiła sie na prawy pas i opuściła rondo z prawego pasa...a też widziałem jakiś dwóch kierowców co jadąc w lewo...i objeżdżając wysepkę wyjeżdżają z ronda lewym pasem... a instruktor jak mnie uczył to mówil bodajże ze rondo opuszcza się zawsze z prawego pasa
Dami92rr
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 01:41

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez szerszon » środa 18 lutego 2015, 08:36

lith napisał(a):@Dami92rr
W skrócie. Oba sposoby są ok. W obu musisz uważać, bo ronda to dziwne miejsca są (patrz 200 stron gównoburzy i nikt nikogo nie przekona ;) )
Wolałbym argumenty, a nie takie odzywki.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez tomekkoz » środa 18 lutego 2015, 09:33

Dami92rr napisał(a):i teraz tak czy jadąc w lewo mogę zjechać z ronda bezpośrednio w lewo na lewy pas? jeśli w lewo są dwa pasy o tym samym kierunku

http://zapodaj.net/b4fec139754cf.jpg.html

czy poprawnie to jest tak:

http://zapodaj.net/a42e8cb13bbbf.jpg.html


Pierwszy sposób jest niepoprawny i niebezpieczny (skręt w prawo z lewego pasa!).

Drugi jest poprawny w świetle przepisów, jednak zmiana pasa może sprawić trudności niedoświadczonym kierowcom.

Najbezpieczniej jest pojechać zgodnie z oznakowaniem poziomym, czyli objechać wyspę prawym pasem. Unikniemy wtedy zmiany pasa ruchu.
KIERUNEK JAZDY - pojęcie zbyt trudne i niezrozumiałe dla niektórych....
Naukę PoRD należy zacząć od przyswojenia podstawowych pojęć.
tomekkoz
 
Posty: 768
Dołączył(a): czwartek 23 października 2014, 21:43
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez dylek » środa 18 lutego 2015, 10:24

Darujcie sobie...temat bez przyszłości, choćby ze względu na niewłaściwy dział ...niech no tylko ella wpadnie... :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez testuje » środa 18 lutego 2015, 11:19

Co kierowca to inna technika, jednak najlepsi są Ci, którzy skręcając w lewo lub zawracając jadą prawym pasem :mrgreen: w Krakowie takich wieeeeeeeeeelu.
testuje
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota 15 listopada 2014, 20:18

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez tomekkoz » środa 18 lutego 2015, 11:24

testuje napisał(a):Co kierowca to inna technika, jednak najlepsi są Ci, którzy skręcając w lewo lub zawracając jadą prawym pasem :mrgreen: w Krakowie takich wieeeeeeeeeelu.

I jeżdżą prawidłowo.
Poza tym na takim rondzie, nie skręca się w lewo w myśl przepisów o ruchu drogowym.
KIERUNEK JAZDY - pojęcie zbyt trudne i niezrozumiałe dla niektórych....
Naukę PoRD należy zacząć od przyswojenia podstawowych pojęć.
tomekkoz
 
Posty: 768
Dołączył(a): czwartek 23 października 2014, 21:43
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez Dami92rr » środa 18 lutego 2015, 12:03

a ja pamiętam teraz jak instruktor na prawko C mówił jezdziemy na takim rondzie i mówi w lewo jedziemy kazał przytulić się do wysepki.... i już na przed ostatnim zjedzie... wbić na prawy pas...ustępując tym co na nim jadą i wyjechać z ronda prawym pasym
Dami92rr
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 24 stycznia 2015, 01:41

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez tomekkoz » środa 18 lutego 2015, 12:18

Dami92rr napisał(a):a ja pamiętam teraz jak instruktor na prawko C mówił jezdziemy na takim rondzie i mówi w lewo jedziemy kazał przytulić się do wysepki.... i już na przed ostatnim zjedzie... wbić na prawy pas...ustępując tym co na nim jadą i wyjechać z ronda prawym pasym

Cóż, nawet na tym forum znajdą się instruktorzy opowiadający banialuki, ale to wynika z niezrozumienia problematyki rond.
Dobrze, że ten twój, przynajmniej kazał ci ustąpić pierwszeństwa przy nieprawidłowym zjeździe z ronda. Uwierz mi, że nawet tutaj na forum są tacy co uparcie twierdzą, że oni mają pierwszeństwo. :(
Ostatnio zmieniony środa 18 lutego 2015, 12:18 przez tomekkoz, łącznie zmieniany 1 raz
KIERUNEK JAZDY - pojęcie zbyt trudne i niezrozumiałe dla niektórych....
Naukę PoRD należy zacząć od przyswojenia podstawowych pojęć.
tomekkoz
 
Posty: 768
Dołączył(a): czwartek 23 października 2014, 21:43
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez disaster » środa 18 lutego 2015, 12:18

Przeczytaj ten wątek: viewtopic.php?f=3&t=35676
Dowiesz się wszystkiego na temat rond :wizard:
Ty masz rację, a ja mam karabin.
Avatar użytkownika
disaster
 
Posty: 937
Dołączył(a): wtorek 17 października 2006, 16:41

Re: Pokonanie ronda skręt w lewo

Postprzez lith » środa 18 lutego 2015, 16:14

Wszystkiego i jednocześnie niczego. Bo skoro instruktorzy się żrą na ten temat to znaczy, ze coś jest nie tak ;) W różnych miastach będą różnie uczyć, w różnych wordach różnie wymagać, różni policjanci różnie oceniać, w sądach też wyroki mogą być różne. Polecam jeździć tak, żeby się na rondzie nie zderzyć, bo będzie cyrk ;)

@szerszon
W tym temacie zostało juz tyle napisane, i to po kilkadziesiąt razy, że walka na argumenty jest bezcelowa. Znam wszystkie argumenty jednej i drugiej strony. Nic się w prawie nie zmieniło, więc szkoda mi czasu na dyskusje o tym ;) Kluczowe jest to, że jednomyślności na drogach nie ma.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Następna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości