Kierunkowskazy nie miarowo "tykają"

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Kierunkowskazy nie miarowo "tykają"

Postprzez jasiek23 » środa 28 stycznia 2015, 17:23

W moim Golfie 4, 2000 r. od pewnego czasu nie miarowo "tyka" kierunkowskaz. Po włączeniu kierunku przez chwile tyka normalnie, potem trochę się rozłazi, potem znowu normalnie itd. Dzisiaj miałem przypadek że po włączeniu kierunku na stałe podświetliła się strzałka i wogóle nie tykało. Problem ustąpił po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu samochodu ale to tylko raz mi się zdarzyło. Potem było tak jak wyżej pisałem. Raz tyka ok raz się rozłazi... Co to może być??
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Kierunkowskazy nie miarowo "tykają"

Postprzez Makabra » środa 28 stycznia 2015, 17:57

Obstawiam przekaznik od kierunkowskazow. U mnie przekazniki sa pod deska rozdzielcza w okolicy martwego pedału czyli podpórki na lewa noge. Ewentualnie moze byc cos nie tak z wiązką.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kierunkowskazy nie miarowo "tykają"

Postprzez Borys_q » środa 28 stycznia 2015, 19:54

Przyśpiesza czy zwalnia? Cy ma wpływ w którą stronę sygnalizujesz?
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kierunkowskazy nie miarowo "tykają"

Postprzez jasiek23 » piątek 30 stycznia 2015, 01:05

Borys_q napisał(a):Przyśpiesza czy zwalnia? Cy ma wpływ w którą stronę sygnalizujesz?

Zwalnia i jest bez znaczenia w ktora strone sygnalizuje.
A daloby cos wypiecie kostek od kierunkow i przeczyszczenie stykow czy to raczej priblem lezy w samym "sterowniku"?
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Kierunkowskazy nie miarowo "tykają"

Postprzez jasiek23 » piątek 30 stycznia 2015, 23:13

Problem rozwiazany. Przerywacz padal a jest on umieszczony w wlaczniku swiatel awaryjnych. Wymienilem wlacznik i jest ok.
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości