Jak zachować się na skrzyżowaniach?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Jak zachować się na skrzyżowaniach?

Postprzez tomcio2121 » niedziela 18 stycznia 2015, 00:35

Może głupie pytanie, ale zauważyłem u siebie jeden problem. Nie wiem czy ktoś zetknął się z czymś takim, ale ja czasami(tylko nocą) jadąc po nieznanych mi miejscach nie wiem jak się zachować na niektórych skrzyżowaniach. Dzisiaj dla przykładu jadąc pod wieczór przy opadach deszczu mały włos, a wjechałbym na pas dla ruchu przeciwnego. Dopiero w późniejszym etapie zauważyłem że wjeżdżam na drogę dwujezdniową dwukierunkową oddzieloną pasem zieleni, ale było jeszcze sporo czasu żeby zareagować. Nie wiem jak to wytłumaczyć i wiem że to brzmi dziwnie, ale niekiedy jadąc nocą mam wątpliwości czy poruszam się po skrzyżowaniach prawidłowo i chaotycznie wyszukuję pasa na który powinienem skręcić. Jest na to jakaś rada czy technika(na co zwracać uwagę), aby nigdy nie doszło do takich sytuacji? Prawa jazdy jeszcze nie posiadam, zostało mi kilka godzin, ale ten problem zauważyłem poruszając się własnym samochodem. Jazda w dzień nie sprawia mi żadnego problemu, natomiast jak już jest gorsza widoczność i warunki, to czasami potrafię się pogubić.
tomcio2121
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 23:59

Re: Jak zachować się na skrzyżowaniach?

Postprzez lith » niedziela 18 stycznia 2015, 10:42

Ciężko coś doradzić. Staraj się patrzeć trochę dalej, wyszukuj odpowiednich znaków. Wiadomo, że jak mniej widać, to łatwiej się pogubić :)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Jak zachować się na skrzyżowaniach?

Postprzez ks-rider » niedziela 18 stycznia 2015, 10:49

Szukac srodka skrzyzowania przy lewoskrecie i jak najblizej do niego dojechac nie krecoc kierownioca w lewo. Patrzec czy skrzyzowanie jest proste ( kat ) czasami musisz najpierw lekko odbic w prawo. Tego neida sie nauczyc przez neta, trzeba jezdzic, jezdzic i jeszcze raz jezdzic.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Jak zachować się na skrzyżowaniach?

Postprzez Kajto » poniedziałek 19 stycznia 2015, 20:59

Zwracaj uwagę na znaki nakazu, pokazujące z której strony wysepek możesz pojechać. Wtedy powinno być bez problemu.
Kajto
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek 19 stycznia 2015, 20:30

Re: Jak zachować się na skrzyżowaniach?

Postprzez Makabra » poniedziałek 19 stycznia 2015, 21:14

Przede wszystkim dobre wycieraczki i włączony odpowiedni tryb, szyby niezaparowane i wytarte od wewnętrznej strony z kurzu, niby go nie widać ale się zawsze coś tam zbierze, zwłaszcza jak się nie ma filtra przeciwpyłkowego to już jest dramat z syfem na szybie czołowej. Druga sprawa, jak masz skomplikowane skrzyżowanie i nie ma jakiegoś ulewnego deszczu to jak masz elektryczne szyby to można uchylić na chwilę, wtedy będziesz lepiej przez nie widział. Wzrok mam nadzieje miałeś badany i jesteś pewny że nie masz żadnej wady wzroku nawet małej? A na koniec to nie spieszyć się przy nieznanych skrzyżowaniach, jak jedziesz główną i masz skręcić to zwolnij zawczasu i jedź wolniej migając zawczasu. Jak wyjeżdżasz z podporządkowanej to jeszcze lepiej, nie podniecać się dojeżdżając do skrzyżowania że okazja jest żeby wskoczyć na główną między auta. Zatrzymać się rozeznać stojąc w miejscu jak wszystko wygląda i dopiero wtedy lukać kiedy można ruszać jak już wiesz co i jak. tak jak kolega wyżej napisał lukać na znaki na wysepkach, większość teraz jest odblaskowa więc z daleka już widać, jak jest dużo znaków = bardziej skomplikowany układ jezdni i wysepek
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Jak zachować się na skrzyżowaniach?

Postprzez jasper1 » środa 21 stycznia 2015, 10:29

Może być problem z widzeniem zmierzchowym, którego na kat. B się nie bada, a może tylko brak wprawy w jeździe po ciemku i powyżej udzielone porady wystarczą.
Zastanów się czy na piechotę po ciemku też czujesz się w mieście na oświetlonych ulicach nieco "zagubiony", to może być rozstrzygające co do przyczyny.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości