Jaki motocykl na pierwszy raz?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Jaki motocykl na pierwszy raz?

Postprzez knupen » wtorek 23 grudnia 2014, 03:00

Hej!

mam pytanie: jaki motocykl polecicie na pierwszą maszynę? pod koniec sezonu zrobiłem prawko na kat. A i chciałbym kupić coś spokojnego, tak do 15 tys. złotych. Na razie chciałbym doskonalić swoją sztukę jazdy i w miarę szybko przemieszczać się po mieście z punktu A do B :) bez żadnych szaleństw.

mam 186 cm wzrostu i 94 kg wagi (to ważne przy rozmiarze motocykla). Szukałem już allegro.pl i wybór jest przeogromny :/ starałem się to jakoś przyrównać do testów np. tutaj, ale niestety znajduję tylko jakieś super maszyny. nikt nie "jara się" średniawką, tylko dużymi silnikami i małą wagą (a na takim się przecież zabiję :P ).

możecie doradzić coś z własnego doświadczenia? dzięki!
knupen
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 23 grudnia 2014, 02:43

Re: Jaki motocykl na pierwszy raz?

Postprzez jerzye46 » środa 28 stycznia 2015, 03:40

Może Honda CBF600/CB600F w wersji naked lub z szybką i owiewkami? Również jego mocniejsza wersja - Hornet. Jest wiele modeli od starszych po najnowsze. Ja siedziałem w 2012 roku na targach motocyklowych w Warszawie na ówczesnym najnowszym modelu i mając 183 cm wzrostu wydawał się być całkiem sporym motocyklem, który jest sportowo-turystykiem. Pod manetką masz trochę koni do dyspozycji, a pozycja o wiele wygodniejsza do niedzielnych przejażdżek niż jak na typowo sportowych motocyklach jak GSXR, CBR itp.
jerzye46
 
Posty: 34
Dołączył(a): środa 10 września 2014, 01:30

Re: Jaki motocykl na pierwszy raz?

Postprzez ks-rider » piątek 30 stycznia 2015, 19:14

Zacznijmy od tego, ze przedmowca moze wypowiedziec sie co najwyzej o przymiarce na targach, bo o motocyklach to.....

Hornet akurat to najmniej odpowiedni motocykl dla swiezaka.

karnij sie XJ 6 i niezapomnij o ABS' ie

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Jaki motocykl na pierwszy raz?

Postprzez oskbelfer » piątek 30 stycznia 2015, 19:47

Aprilla Pegaso 650
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki motocykl na pierwszy raz?

Postprzez viktorio » czwartek 24 września 2015, 18:16

Lepiej zrobić przegląd u renomowanego, polecanego mechanika niż ASO. Niektórzy mogą w to nie wierzyć, ale taki porządny mechanik pracuje i sprawdza wszystko porządniej niż ASO, opisałbym tu swoją ,,przygodę" z pewnym ASO, ale nie chcę robić im publicznej antyreklamy.
viktorio
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2014, 21:04


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości