Dynamika jazdy-problem

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Dynamika jazdy-problem

Postprzez Dzideos » wtorek 25 listopada 2014, 19:50

Witam

Mam pewien problem.Instruktor ciągle na mnie krzyczy ,że nie jeżdżę dynamicznie...w sensie ,że bieg długo wrzucam zwalniam i dopiero wrzucam. Mówił mi ,że nawet niech trochę wyje na 1 i niech się rozpędzę to dopiero 2. Co Wy o tym sądzicie? Czy można tak jeździć ,na światłach,czy skądś wyjeżdżam i wtedy rura z 1 dużo gazu (samochód wyje) i puszczam gaz wtedy na 2. Czy lepiej z 1 wolniej ale żeby nie wył i wtedy 2. Jak dobrze będzie oceniona dynamika jazdy,niech powyje ale szybciej żebym ruszył i się rozpędził czy lepiej wolniej ale niech za to nie wyje?

Pozdrawiam
Dzideos
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2014, 19:07

Re: Dynamika jazdy-problem

Postprzez Makabra » wtorek 25 listopada 2014, 20:35

Ma wyć żeby było dynamicznie. Zobacz jak śmigają ludzie na ścigaczach - czysta dynamika na każdym biegu. Wyje tak że najpierw słychać motor a potem go dopiero widać :-P
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Dynamika jazdy-problem

Postprzez Dzideos » wtorek 25 listopada 2014, 21:40

Hehe, nie no chodzi o to ,żeby się nie przyczepił egzaminator ,że tak nie potrafię pojazdu obsługiwać. To robię tak rura z 1 trochę wyje ale szybko puszczam gaz i na 2 i tak z każdym :)
Dzideos
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2014, 19:07

Re: Dynamika jazdy-problem

Postprzez Makabra » wtorek 25 listopada 2014, 22:34

Szybka i dynamiczna jazda to nie jest obowiązek. To już sam musisz mieć na tyle rozeznania i oleju w głowie, żeby dobrać odpowiedni styl jazdy/ruszania do warunków i sytuacji. Wtedy egzaminator nie powinien się czepiać.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości