zjazd z skrzyżowania

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

zjazd z skrzyżowania

Postprzez elektrolivedj » środa 08 października 2014, 11:45

Witam. Spotkałem się z pewnym problemem. Ostatnio mało jeżdzę po mieście i mam pewne braki. Przykładowo ruszam spod świateł .Jak na skrzyżowaniu rozdróżnić np. BUS pas a pas ruchu. Czasami niektórym się zdarza, że jak wjadą na skrzyżowanie, to zamiast na pas do jazdy na wprost to wjeżdzają na bus pas.
elektrolivedj
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 17 grudnia 2013, 18:47

Re: zjazd z skrzyżowania

Postprzez jasper1 » środa 08 października 2014, 12:01

A co, pas ruchu dla autobusów nie jest oznakowany?
Wątpię, by ci, co nim jeżdżą robili to nieświadomie. :)
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: zjazd z skrzyżowania

Postprzez elektrolivedj » środa 08 października 2014, 15:19

Bardziej chodziło mi o to jak rozróżnić pas rozbiegowy a bus pas ( czy tam zatoczka autobusowa. Nie zawsze jest to oznakowane pionowo, a kreski na drodze są bardzo podobne.
elektrolivedj
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 17 grudnia 2013, 18:47

Re: zjazd z skrzyżowania

Postprzez jasper1 » środa 08 października 2014, 21:10

Nie takie znów te kreski podobne, to kwestia wprawy w ocenie.
Prawidłowo oznakowany pas dla autobusów za skrzyżowaniem zaczyna się linią krawędziową przerywaną szeroką (linie i przerwy między nimi 1 na 1) i przede wszystkim napisem BUS. Taką samą linią oddzielona jest zatoka przystanku autobusowego.
Pasy włączania i wyłączania mają na pewnym odcinku linię pojedynczą przerywaną wydzielającą (linie i przerwy miedzy nimi są dłuższe niż w krawędziowej). Linia ta na początku na pewnym odcinku w pasie włączania poprzedzona jest linią ciągłą, więc nie wiem jak to pomylić z pasem dla autobusu.
Pas postojowy jest wydzielony bardzo gęstą grubą linią (dwa razy gęstszą niż krawędziowa).
Jak masz z tym problem, to proponuję po pierwsze zobaczyć te linie i ich zastosowanie w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych, a jak nie pomoże, to na piechotę przelecieć się i na spokojnie pooglądać na drodze różnice między tymi liniami i powinno przestać się mylić.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości