Łapa skrzyni biegów

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Łapa skrzyni biegów

Postprzez gorylfcg » piątek 12 września 2014, 16:52

Witam.Mam taki problem z moją Ibiza 2 FL 2000r 1.4 16v 75km.
Jakiś rok temu miałem w niej wymienione kompletne sprzęgło.Auto szarpało przy ruszaniu , pedał sprzęgła był bardzo sztywny,wsteczny praktycznie w ogóle nie wchodził.Mechanik zrobił mi to.Było do maja kiedy jadąc zauważyłem ,że pedał znów stał się strasznie sztywny,a potem luźny a biegi praktycznie nie wchodziły.
Mechanik powiedział,że to łapa ze skrzyni biegów,że spróbuje to coś z tym zrobić,żeby działało ,bo podobno tej łapy nie da sie kupic samej bo jest to integralna część skrzyni biegów.Nie wiem co tam porobił,ale działało. Do dzisiaj.Wracałem z urlopu i kolejny raz ten sam problem.Pedał taki ni jaki ,zero płynności.Jak go wciskam to tak tempo chodzi nie umie tego opisać.Jeżdżę różnymi autami w pracy więc wiem jak ma pracowac pedał sprzęgła prawidłowo. No ale co najważniejsze biegi znowu prawie nie wchodzą.Szczeście ,że jakoś dojechałem do domu bo ostatnie 200km sama autostrada.
Czy takie objawy to faktycznie będzie ta łapa?
Na moja logikę,skoro to wszystko działało ok czyli i skrzynia i sprzęgło powinno być ok.Więc to mogła by być ta łapa .Na allegro niby idzie kupić sama łape ,no ale mechanik mówił ,że nie wiec nie wiem w co wierzyć.
Prosze o pomoc i z góry przepraszam za mój banalny opis mechanikiem żadnym nie jestem ,wiec opisałem to tak jak odczuwam;p
Avatar użytkownika
gorylfcg
 
Posty: 52
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2009, 14:25

Re: Łapa skrzyni biegów

Postprzez Makabra » piątek 12 września 2014, 22:54

Skocz do ASO seata i pogadaj czy da sie lape wymienic. Jak sie da to spytaj ile chca i poszukaj jakiegos kumatego mechanika, moze zrobi taniej. Majac na mysli lapa chodzi Ci o poduszke skrzyni, czy o czesc ktora rusza dociskiem?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Łapa skrzyni biegów

Postprzez gorylfcg » sobota 13 września 2014, 09:08

Czesć ,która rusza dociskiem
Avatar użytkownika
gorylfcg
 
Posty: 52
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2009, 14:25

Re: Łapa skrzyni biegów

Postprzez Baranek » poniedziałek 15 września 2014, 21:30

Nie jedź do ASO bo cię skroją z pieniędzy. Jedź do innego mechanika. Powiedz jaki jest problem. I może właśnie trzeba taką część kupić. Na allegro widzę, że są takie łapy sprzęgła. Tu nie trzeba być geniuszem. Trzeba znaleźć solidnego mechanika. Popytaj wśród znajomych o dobrego. Skąd jestes?
Avatar użytkownika
Baranek
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 23 stycznia 2009, 13:28

Re: Łapa skrzyni biegów

Postprzez papadrive » poniedziałek 15 września 2014, 21:41

Mam taką skrzynię od Cordoby (bliźniaczka Ibizy). Ta łapa to dźwignia wysprzęglająca. Połączona jest z wałkiem, na nim są osadzone widełki, które przesuwają łożysko oporowe. Widełki osadzone są na wałku na drobnym wieloklinie i (w mojej skrzyni) ten wieloklin jest wyrobiony, a widełki ktoś przyspawał do wałka na stałe. Teraz, aby to rozebrać trzeba przecinać wałek i zakładać nowe części. Może u Ciebie wieloklin nie trzyma dobrze i sprzęgło nie działa jak należy. Ale aby to sprawdzić trzeba wyjąć skrzynię. Niestety. :(
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości