Nie umiem jeździć dieslem

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Nie umiem jeździć dieslem

Postprzez reassor » wtorek 15 lipca 2014, 10:36

Bez hamowania silnikiem w dieslu ciekawe ile mu wychodzi spalanie :D
Kat.B - 24.02.2012 - Kat.B zdane :) (Mobilek Tychy)
Kat.A - 10.02.2016 - Teoria 71/74 (1 raz) :) (Radmar Tychy)
Kat.A - 11.04.2016 - Praktyka (1 raz) :) (Radmar Tychy)
Avatar użytkownika
reassor
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela 23 października 2011, 18:54
Lokalizacja: Tychy

Re: Nie umiem jeździć dieslem

Postprzez Borys_q » wtorek 15 lipca 2014, 15:42

Masz małą wyobraźnie:)
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nie umiem jeździć dieslem

Postprzez jasiek23 » czwartek 11 września 2014, 13:58

meg608 napisał(a):Czy ktoś z Was ma pomysł, jak mam go nawrócić na dobrą drogę? Potrzebuję argumentów nie do podważenia :)


Jest to awykonalne. Ja mam prawie 30 lat, prawko od 9 lat a i tak mój starszy wtrynia się w moją jazdę kiedy zdarzy się że jedziemy gdzieś razem. Taki już ma charakter. Denerwuje to ale nie komentuję tego mimo że widzę jakie on popełnia błędy np: na drodze szybkiego ruchu po rozpędzeniu się do ok 150 km/h wrzuca luz i wytraca prędkość. Ile razy mówiłem że nie jeździ się na luzie, że na biegu bez gazu auto pali 0 litrów.... Nie dociera.
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Nie umiem jeździć dieslem

Postprzez piter1973 » poniedziałek 15 grudnia 2014, 14:31

[quote="meg608"]Witam :)

W tym tygodniu odebrałam upragniony plastik.

Gratulacje . witam w gronie

W czwartek pierwszy raz wsiadłam do owego Forda, i, wg mojego taty, nie umiem jeździć : ))

Dojeżdżamy do skrzyżowania, z daleka widać czerwone światło, więc ja noga z gazu, auto zwalnia, potem hamulec a przed samym skrzyzowaniem- sprzęgło i hamulec.

Prawidłowo
Tata zdziwiony i zdenerwowany, ''no co ty robisz!'. Powiedział, że mam wrzucać na luz i dopiero wtedy hamować, bo hamując silnikiem auto się niszczy. Tak samo przed zakrętem: ''wrzuć na luz i hamuj, potem wrzucaj bieg!''.

Że jak ? Żłe nawyki ma tata.
Pytam się- czemu? ''Bo wtedy silnik się nie psuje, nie wolno hamować silnikiem''.
Dotyczy dwusuwów.

Twój tata robił prawo jazdy dawno dawno temu . jeździł zapewne dwusuwami ( syrena, trabant , wartburg ). dawno temu były samochody gaźnikowe , tam faktycznie dużo jeździło się na luzie - taka była ekonomika jazdy . Czy tata przypadkiem nie jest / był zawodowym kierowcą w PKS-sie ? nie każe ci podwójnie wysprzęglać przy zmianach biegów :D ?
Trzeba tacie grzecznie wytłumaczyć ,że przez ostatnie lata tachnika samochodowa się zmieniła , że są zasilania wtryskowe , technika jazdy jaką nabyłaś na kursie jest prawidłowa , nowoczesna. Czy twój tata zna nowe przepisy ruchu drogowego ( pierwszeństwo przy zawracaniu , warunkowy skręt na zielonej strzełce ) ? Przepisy też przez lata uległy zmianom.
piter1973
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2014, 12:01

Re: Nie umiem jeździć dieslem

Postprzez Makabra » poniedziałek 15 grudnia 2014, 16:57

Nie dość, że odgrzałeś niezłego kotleta, to napisałeś to samo co na pierwszej stronie już zostało napisane :-D
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Nie umiem jeździć dieslem

Postprzez knupen » wtorek 23 grudnia 2014, 02:46

trzeba przyznać, że jazda dieslem wymaga chwili przyzwyczajenia - wydaje mi się, że im starszy samochód tym trudniej się przestawić :) kiedyś jak z ojcem jechałem dieslem to jechało się jak czołgiem. teraz jest zupełnie inaczej.

co do Twojego taty - tak jak większość pisze - nie słuchaj go. niszczy się silnik od hamowania nim? O_o wow!
knupen
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 23 grudnia 2014, 02:43

Re: Nie umiem jeździć dieslem

Postprzez jasiek23 » sobota 27 grudnia 2014, 13:30

Dieslem jeździ się lepiej niż B lub B+G. Takie jest moje zdanie a jeżdżę B+G i niejeden raz miałem okazję przejechać się klasykiem czyli 1.9 TDI :) Jednakże w kwestii oszczędności nic nie przebije B+G. Teraz prawdopodobnie odezwą się eksperci od TDI ale od razu Wam powiem - diesel to tylko pozorna oszczędność bo jak w diesli coś "walnie" to trzeba wywalać cały portfel żeby to naprawić.
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Re: Nie umiem jeździć dieslem

Postprzez testuje » niedziela 28 grudnia 2014, 17:13

No fakt, a bena to się sama naprawi, w dodatku za free. Nowe benzyny wcale nie są tańsze w naprawie niż diesle. Już były wojny diesel vs benzyna, nie wywołuj kolejnej.
testuje
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota 15 listopada 2014, 20:18

Re: Nie umiem jeździć dieslem

Postprzez jasiek23 » niedziela 28 grudnia 2014, 21:16

Nowa Benzyna i tak jest tańsza w naprawie niż Diesel a ja odnosiłem się bardziej do starszych "Benzyn" żeby była analogia do tych starszych Diesli z lat np. 99/2000 - 2007
jasiek23
 
Posty: 542
Dołączył(a): poniedziałek 30 marca 2009, 19:51

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości