Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicznych

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicznych

Postprzez MaciekZielik » wtorek 03 czerwca 2014, 18:17

Cześć, jestem Maciek i jestem tu nowy. Zarejestrowałem się na waszym forum po długich poszukiwaniach odpowiedzi na trudny problem jaki pojawił się w moim życiu. Otóż, mój tata 2.5 roku temu zachorował na stwardnienie zanikowe boczne, choroba jest nieuleczalna, śmiertelna, przy odpowiedniej kuracji wolno postępująca. Słynny amerykański profesor Steven Hawking w wieku 18 lat zachorował na ten sam rodzaj stwardnienia. Tata jakiś czas temu został skierowany na specjalistyczne badania czy może prowadzić pojazdy, komisja orzekła: nie. Zrobiliśmy odwołanie, oczekiwanie na termin, badania, czekanie na wyniki... w sumie odwlekliśmy oddanie prawa jazdy o kilka ładnych miesięcy, bo druga komisja również wydała opinię negatywną, "ze wskazań zdrowotnych orzeka się o odebraniu uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odwołanie - bezcelowe." - coś takiego mniej więcej napisali.
No i tu ja pojawia się nasze pytanie, co moglibyśmy kupić żeby tata mógł się poruszać po drogach publicznych bez uprawnień. Nie chodzi o trasy przelotowe, max 5 km od miejsca zamieszkania, do sklepu, do znajomych, do lekarza. Odebranie prawa jazdy jest tym bardziej dobijające dla chorego, mimo iż wie że w przeciągu kilku lat stanie się "warzywem" i będzie skazany na pomoc innych ..., to jeszcze gdy jest w "normalnym" stanie uniemożliwia mu się przemieszczanie, co sprawia jeszcze większe zakłopotanie i wręcz zamknięcie chorego samego z chorobą w domu. Co nie wpływa pozytywnie na jego stan psychiczny jak i fizyczny. Myśleliśmy nad Melexem bądź podobnym do tego produktem, ale tu u Was na forum trafiłem na pierwszą informację żeby jeździć tego typu sprzętem potrzebne jest prawo jazdy kat. B, jednak informacja ta była sprzed 3 lat. Więc zwracam się do was z prośbą o odpowiedź na moje pytanie. :help:
MaciekZielik
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 03 czerwca 2014, 17:41

Re: Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicz

Postprzez samotnyGeorge » wtorek 03 czerwca 2014, 21:28

Niczym, jeżeli są przeciwwskazania do prowadzenia pojazdów, nie rób sobie jaj. Przykro mi z powodu stanu zdrowia Twojego ojca.
samotnyGeorge
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela 09 marca 2014, 13:37

Re: Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicz

Postprzez szerszon » wtorek 03 czerwca 2014, 21:33

Widuję czasami faceta jeżdżącego takim wózkiem inwalidzkim na prąd.
Ma światła, lusterka i joystick do kierowania.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicz

Postprzez samotnyGeorge » wtorek 03 czerwca 2014, 21:35

Takim pojazdem nie można jechać po drogach publicznych!
samotnyGeorge
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela 09 marca 2014, 13:37

Re: Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicz

Postprzez szerszon » wtorek 03 czerwca 2014, 21:36

Powiedz mu to.
Nie wiem jak jest to cudo zakwalifikowane, ale jeździ.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicz

Postprzez samotnyGeorge » wtorek 03 czerwca 2014, 21:39

na 900% nie ma homologacji.
samotnyGeorge
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela 09 marca 2014, 13:37

Re: Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicz

Postprzez jasper1 » wtorek 03 czerwca 2014, 21:40

Myślę, że motorower trzykołowy.
Pytanie tylko jaką to ma pojemność silnika.
Ostatnio zmieniony wtorek 03 czerwca 2014, 21:42 przez jasper1, łącznie zmieniany 1 raz
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicz

Postprzez szerszon » wtorek 03 czerwca 2014, 21:41

Możliwe. Nie będę sie kłócił, bo sie nie orientuję, jaki status ma ta bryka.
Podsuwam tylko pomysł.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czym bez uprawnień można poruszać się po drogach publicz

Postprzez lith » wtorek 03 czerwca 2014, 21:56

Można na takich zasadach jak pieszy. Jednak obstawiam, że zdecydowanie nie o taki pojazd chodzi. Raczej o jakieś wozidło zarejestrowane jako motorower (nie wiem jak z czterokołowcami lekkimi)

46) motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości