jak zatankować pojazd

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez lith » środa 04 czerwca 2014, 11:59

Żeby nie trzeba było cały czas trzymać spustu. Zresztą na połowie stacji te blokady nie działają. Pewnie albo ludzie rozwalili, albo specjalnie, żeby nie zostawiali i nie szli sobie.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez Borys_q » środa 04 czerwca 2014, 12:44

Zresztą na połowie stacji te blokady nie działają.


Albo tankuje na tej drugiej połowie, albo musisz się lepiej przyjrzeć niektóre rozwiązania są dość nieoczywiste, ja jeszcze nigdy nie trzymałem ręką do pełnego baku.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez lith » środa 04 czerwca 2014, 14:47

Nie wiem, ja tam nie raz spotkałem się z tym, że żadnego dzyndzla przy spuście nie było. Oczywiście pistolet odbija, ale trzeba trzymać.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez Radhezz » środa 04 czerwca 2014, 15:41

arturooo napisał(a):to po co są te blokady ze tankuje sie benzyna i ropa sama i nie trzeba trzymac rekojeści?
Jak masz auto z bakiem 30-40 litrów to nic dziwnego że nie ogarniasz po co to jest. Ja mam 80, i bardzo dobrze wiem po co... Tak samo jak tankowanie ciężarówki - 150 litrów (Star) czy tam w innych i po 300 litrów się zdarza ;)
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez Borys_q » środa 04 czerwca 2014, 15:47

Lub 1500 i stacja bez dystrybutora o większej wydajnosci.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez arturooo » środa 04 czerwca 2014, 17:11

ale gadamy o pistoletach paliwa czy lpg, kazdy lpg ma chyba tą blokade

no dobra to wyjasni mi ktos jak tą blokade właczyc a potem jak wylaczyc? zeby nie bylo ze chce zatankowac za 50zł a potem nie bede umial wylaczyc i naleje mi za 350zł
arturooo
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela 01 czerwca 2014, 09:45

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez lith » środa 04 czerwca 2014, 17:39

Mówimy cały czas o pistoletach do benzyny / diesla.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez Radhezz » czwartek 05 czerwca 2014, 02:44

arturooo napisał(a):ale gadamy o pistoletach paliwa czy lpg, kazdy lpg ma chyba tą blokade

no dobra to wyjasni mi ktos jak tą blokade właczyc a potem jak wylaczyc? zeby nie bylo ze chce zatankowac za 50zł a potem nie bede umial wylaczyc i naleje mi za 350zł

Blokada w pistolecie LPG służy do zamocowania trwałego pistoletu, bo połączenie musi być szczelne. Gaz leci dopiero wtedy jak naciśniesz guzik od tankowania, i tylko wtedy kiedy go trzymasz.

Blokadę w pistoletach do paliw płynnych (przy ciśnieniu atmosferycznym dodajmy) wyłącza się naciskając i puszczając "spust", wtedy jakikolwiek mechanizm by tam nie był zwyczajnie blokada zostaje rozłączona.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez arturooo » czwartek 05 czerwca 2014, 10:01

a jak zablokujemy przycisk na dystrybutorze lpg i odlaczymy pistolet to gaz poleci?
arturooo
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela 01 czerwca 2014, 09:45

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez Borys_q » czwartek 05 czerwca 2014, 10:57

Myślę, że nikt tego jeszcze nie próbował możesz być pierwszy,tylko uważaj pistolet LPG przy nieszczelności prawie od razu zamarza i bez rękawicy może ci kuku zrobić.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jak zatankować pojazd

Postprzez maximusss » czwartek 05 czerwca 2014, 11:19

zależy od dystrybutora, nowsze mają zabezpieczenie i nie pozwalają na wyciek gazu przy niepodpiętym, bądź niedokładnie podpiętym pistolecie, myślę że jeżeli byłoby dopuszczone tankowanie przez klientów to takie zabezpieczenie jest juz na pewno
a poparzyć sie można i przy zakładaniu bez rękawicy ochronnej
maximusss
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 24 grudnia 2013, 19:29

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości