Pierwsze dodatkowe jazdy i dalej nic:-(

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Pierwsze dodatkowe jazdy i dalej nic:-(

Postprzez miszka24 » wtorek 13 maja 2014, 09:55

Moje pierwsze dodatkowe godziny jazdy i dalej problemy z kierownicą i krawężnikami wczoraj może udały mi się dwa skręty bez dokręcania przez instruktora na kilkanaście innych ale i tak zawsze w pamięci mam same błędy bo chyba tylko te popełniam na drodze i nie wiem ile mam jeszcze wykupić godzin i czy to ma jakikolwiek sens bo kasa będzie się kończyć a do poprawnej jazdy jeszcze mi daleko
miszka24
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela 27 kwietnia 2014, 13:35

Re: Pierwsze dodatkowe jazdy i dalej nic:-(

Postprzez Makabra » wtorek 13 maja 2014, 10:23

miszka24 napisał(a): ile mam jeszcze wykupić godzin



Tyle, żeby się nauczyć. A w Twoim przypadku, jak masz problemy z kasą, no to tyle na ile Ci starczy.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Pierwsze dodatkowe jazdy i dalej nic:-(

Postprzez maximusss » wtorek 13 maja 2014, 11:30

miszka może twój instruktor to dupa i źle cie przygotowuje ?
maximusss
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 24 grudnia 2013, 19:29

Re: Pierwsze dodatkowe jazdy i dalej nic:-(

Postprzez miszka24 » wtorek 13 maja 2014, 14:22

To chyba ja mam coś z głową bo go nie słucham.Teraz będę kończyć dodatkowe godziny czyli wychodzi 360 złotych za 8 godzin po 45 złotych a jeszcze muszę zaliczyć egzamin wewnętrzny więc kasy mi już nie starczy na egzamin państwowy bo nie wiadomo za , którym razem go zdam
miszka24
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela 27 kwietnia 2014, 13:35

Re: Pierwsze dodatkowe jazdy i dalej nic:-(

Postprzez lith » wtorek 13 maja 2014, 19:07

Dopóki się nie nauczysz w miarę jeździć (czyli nie po krawężnikach ;) to nie ma sensu topić kasy w egzaminie, bo egzamin jest dużo droższy niż jazdy.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Pierwsze dodatkowe jazdy i dalej nic:-(

Postprzez maximusss » wtorek 13 maja 2014, 20:01

Niestety niektórzy potrzebują więcej godzin do opanowania jazdy i w ogóle bryły auta na parkingu, tak sie nawet kiedyś śmiałem że niedługo będzie taniej kupić tico czy cieniasa i samemu ćwiczyć na jakieś zamkniętej drodze czy parkingu podstawowe manewry, niż tracić kasę na jazdę.
W twoim przypadku może instruktor zamiast jechać regulaminowo powinien zacząć właśnie od podstaw zacząć i spokojnie ci wszystko tłumaczyć (po to jest).
Na parkingu obowiązują proste zasady, poszukaj na youtube zasad parkowania i manewrów, tam jest pokazane na co zwracać uwagę
maximusss
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 24 grudnia 2013, 19:29

Re: Pierwsze dodatkowe jazdy i dalej nic:-(

Postprzez Makabra » wtorek 13 maja 2014, 21:55

maximusss napisał(a): powinien zacząć właśnie od podstaw zacząć i spokojnie ci wszystko tłumaczyć


A jak myślisz, od czego się zaczyna kurs nauki jazdy? Od driftowania po torze wyścigowym, czy od tłumaczenia podstaw? :) Zresztą co tu jest do tłumaczenia w kwestii "nie wjeżdżaj na krawężniki, patrz na drogę i czuj auto"
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Pierwsze dodatkowe jazdy i dalej nic:-(

Postprzez maximusss » wtorek 13 maja 2014, 23:42

ojej wiadomo że jak ktoś ma prawko to już jest wszystko proste i każdy u nas jest specjalistą ;)
bardzo wielu instruktorów rzuca młodych na miasto 1-2 dnia, nie każdemu to odpowiada, czasami potem jest tylko większy stres który jest głównym powodem oblewania i błędów
Co do kwestii parkowania i panowania nad pojazdem to jest do tłumaczenia, wystarczy pooglądać filmy instruktażowe (na co patrzeć, pod jakim kontem parkować tyłem, czy na jakiej wysokości sie zatrzymać w które lusterko patrzeć itp.)
maximusss
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 24 grudnia 2013, 19:29


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości