Wypompowanie paliwa z baku

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Wypompowanie paliwa z baku

Postprzez Magik » niedziela 11 maja 2014, 20:32

Witam ponownie!
Mam na działce u dziadków samochód (Astra IV), która niestety mimo, że jest nowa to jednak nadaje się na złom niestety, gdzie ma niedługo trafić. Ale ma zatankowane mnóstwo paliwa i chcę kupić taką pompkę na Allegro za 30-40 zł (pompka ręczna połączona z rurkami z obydwu stron) i zwyczalnie, manualnie wypompować paliwo do butelek jakichś.
I tu moje pytanie - czy to ma szansę powodzenia? Kluczyk mam zatem bak otworzę, ale zdaje się, że nowsze samochody mają jakieś systemy zabezpieczające przed kradzieżą paliwa wewnątrz autka. Uda się? Bo nie wiem czy to faktycznie jest, a jeśli tak to czy polega to na tym, że nie dostane się rurką do paliwa? Albo dostanę, ale rurki nie wyciągnę?
Magik
 
Posty: 76
Dołączył(a): poniedziałek 08 sierpnia 2011, 18:53

Re: Wypompowanie paliwa z baku

Postprzez Makabra » niedziela 11 maja 2014, 20:47

A nie taniej zdemontować bak, skoro auto i tak na złom idzie?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Wypompowanie paliwa z baku

Postprzez dylek » niedziela 11 maja 2014, 21:03

Wlew paliwa masz zasyfonowany - wężyka raczej przez niego nie popchniesz.
Ale podnieś tylną kanapę - tam pod wykładziną jest dojście do pompy paliwa, przez które można się dostać bezpośrednio do baku .
Możesz również próbować przez przewód paliwowy (najlepiej rozpiąć koło filtra paliwa) o ile jest możliwość pokręcenia rozrusznikiem, by ruszyć pompę paliwową, która by ci wygoniła paliwo z układu.
A jak nie idzie rozrusznikiem, to jak już dostaniesz się do pompy pod tą kanapą, to można kabelki rozpiąć i zasilić ją od razu.

Zawsze też można przedziurawić bak i tak paliwo spuścić, skoro auto na złom.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Wypompowanie paliwa z baku

Postprzez Magik » niedziela 11 maja 2014, 23:50

Dzięki za odpowiedzi, wiem, że jest wiele sposobów na wydobycie cennego płynu z baku, niemniej ja chciałem taki najprostszy. Żeby dać dziadkowi urządzenie za 40 zł i żeby sobie to wypompował na luzaku.
Bez wysiłku, bez czołgania się pod furą z dłutem i młotem.
A najprościej byłoby wpakować przez otwór wlewu rurkę i pociągnąć paliwo pompką.
O czymś takim myślałem:
https://www.youtube.com/watch?v=3dZ-GkqUnXM
Nie przejdzie?
Magik
 
Posty: 76
Dołączył(a): poniedziałek 08 sierpnia 2011, 18:53

Re: Wypompowanie paliwa z baku

Postprzez Borys_q » poniedziałek 12 maja 2014, 00:20

To jak już wężykiem to zassaj ustami (tylko przeźroczysty wężyk żebyś się nie napił) i do kanistra który jest niżej od baku lub jakiejś innej kuwety samo zleci.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wypompowanie paliwa z baku

Postprzez ast » poniedziałek 12 maja 2014, 15:12

Jeżeli nie uda się przez wlew paliwa to można też spróbować przez bagażnik, po zdemontowaniu tapicerki na prawej ściance bagażnika powinna ukazać się rura idąca od wlewu do baku. Można oderwać tą rurę od wlewu i wpuścić w nią wężyk.
ast
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela 30 marca 2014, 14:04

Re: Wypompowanie paliwa z baku

Postprzez gorlik » poniedziałek 12 maja 2014, 15:30

Borys_q napisał(a):To jak już wężykiem to zassaj ustami (tylko przeźroczysty wężyk żebyś się nie napił) i do kanistra który jest niżej od baku lub jakiejś innej kuwety samo zleci.

potwierdzam tak najprosciej spuścic a nie kupowac jakąś chińszczyznę jednorazowa za 4 dyszki

A tak pozatym mozesz napisać czumu takie nowe auto idzie na złom? Może sprzedasz?
gorlik
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 08 maja 2014, 15:12


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości