Auto na niemieckich blachach użytkowane w Polsce.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Auto na niemieckich blachach użytkowane w Polsce.

Postprzez Borys_q » wtorek 29 kwietnia 2014, 00:00

Witam, chodzi mi po głowie taki plan, kupić w Niemczech auto zarejestrować na teścia który ma meldunek w Niemczech i jeździć nim normalnie w Polsce. Generalnie nie chce sobie komplikować życia, płacić nie wiadomo ile za rejestracje auta w Polsce (mówimy o jakimś mercedesie ca 97-02 mam nadzieje poniżej 1500e). Załóżmy że byłbym w stanie opłacać niemieckie ubezpieczenie i jeździć raz na dwa lata do fryców zrobić tuv (kwestia czy to będzie opłacalne się dopiero obliczy). Teraz główne pytanie, chciałbym wstawić w Polsce gaz (podobno w Niemczech ciężko trafić na auto z porządnie zrobioną instalką), ktoś zna Niemieckie procedury związane z gazem, czy przypadkiem nie będzie to problematyczne wklepanie polskiego gazu do niemieckiego dowodu (czy w ogóle się to tam wklepuje)? Czy ktoś ma doświadczenia z użytkowaniem niemieckiego auta w Polsce, jakieś rady, podpowiedzi, literatura? Nigdy się tematem nie interesowałem i nie mam żadnych doświadczeń.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Auto na niemieckich blachach użytkowane w Polsce.

Postprzez ks-rider » wtorek 29 kwietnia 2014, 08:41

Borys_q napisał(a):Załóżmy że byłbym w stanie opłacać niemieckie ubezpieczenie i jeździć raz na dwa lata do fryców zrobić tuv (kwestia czy to będzie opłacalne się dopiero obliczy). Teraz główne pytanie, chciałbym wstawić w Polsce gaz (podobno w Niemczech ciężko trafić na auto z porządnie zrobioną instalką), ktoś zna Niemieckie procedury związane z gazem, czy przypadkiem nie będzie to problematyczne wklepanie polskiego gazu do niemieckiego dowodu (czy w ogóle się to tam wklepuje)? Czy ktoś ma doświadczenia z użytkowaniem niemieckiego auta w Polsce, jakieś rady, podpowiedzi, literatura? Nigdy się tematem nie interesowałem i nie mam żadnych doświadczeń.


Niemieckie ubezpieczenie ma jeden plus, ze masz ubezpieczone od kradziezy i kilku inych wypadkow ( Teilkasko ), tyle, ze mozesz sie zdziwic ile za nie zapllacisz, proponowal bym po Schlüsselnummer dowiedziec sie u ubezpieczajacego ile bedziesz musial placic, oplaca sie przewertowac portale ubezpieczajace bo stawka moze byc nawet o ponad 100 - 150 % wyzsza od tej niskiej.

Co do gazu, to niemieckie instalacje sa dobre, tyle, ze kosztuja wiecej.

Instalacje po montarzu musisz odebrac w Baurad ( jest przy TÜV'ie ) tyle, ze cos tam kosztuje ale musisz przedstawic certyfikat.

Polecam przeslanie sobie certyfikatu w formie PDF i skontaktowanie sie z TÜV'em bo moze byc ZONG. jezeli na pismie, odpisza, ze akceptuja dopiero wtedy bym montowal.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości