Malowanie elementów...

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Malowanie elementów...

Postprzez RossoneriDevil » sobota 05 kwietnia 2014, 21:50

Witam, mam obtarty zderzak przedni i tylny, czy lakiernik będzie musiał malować cały zderzak czy tylko odpicuje dane miejsca?
Nigdy nie byłem u lakiernika i nie wiem jakie praktyki są stosowane, wiem że mogę zadzwonić i się dowiedzieć, ale może ktoś już coś robił i może się wypowiedzieć.....

Jeżeli malowanie elementu kosztuje ok. 300 zł to nowy zderzak tyle kosztuje.... :/
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Malowanie elementów...

Postprzez kowal51 » poniedziałek 07 kwietnia 2014, 01:22

RossoneriDevil napisał(a):Witam, mam obtarty zderzak przedni i tylny, czy lakiernik będzie musiał malować cały zderzak czy tylko odpicuje dane miejsca?
Nigdy nie byłem u lakiernika i nie wiem jakie praktyki są stosowane, wiem że mogę zadzwonić i się dowiedzieć, ale może ktoś już coś robił i może się wypowiedzieć.....

Jeżeli malowanie elementu kosztuje ok. 300 zł to nowy zderzak tyle kosztuje.... :/

To wszystko zależy od tego jak znaczne/ głębokie jest otarcie.
Inną kwestią jest to czego się oczekuje.. W zasadzie szkodę powinien ocenić lakiernik. Można zapytać/ zaproponować malowanie pewnej powierzchni ale nie zawsze lakiernicy chcą to robić i nie zawsze daje to wizualne efekty ze względu na inny odcień.. Kwestia priorytetów..
Jest tzw. metoda S.M.A.R.T gdzie naprawia się "punktowo"/ na pewnej powierzchni ale niestety nie jest to "tania" przyjemność (biorąc po uwagę cenę 300 pln za nowy zderzak ale czy ten nowy to nowy, czy nowy używany)..
kowal51
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 07 kwietnia 2014, 01:09

Re: Malowanie elementów...

Postprzez Makabra » poniedziałek 07 kwietnia 2014, 08:30

300zł to raczej za używkę z allegro nie wiadomo w jakim stanie. Bez oględzin na żywo to można się zdziwić czego to na zdjęciach nie widać. Efekt? Zderzak kupiony z allegro też będzie pewnie do malowania, albo będzie miał jakieś pozrywane zaczepy. Przeważnie takie części z allegro nie są w stanie idealnym, a już na pewno nie te za 300zł :)
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Malowanie elementów...

Postprzez RossoneriDevil » poniedziałek 07 kwietnia 2014, 18:27

Macie racje, widocznie nie przyjrzałem się ofertom, ceny różne ale raczej używane.
Myślałem że malowanie jest drogie, zmieniłem zdanie :P
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Malowanie elementów...

Postprzez Razor1990 » wtorek 08 kwietnia 2014, 18:58

A co polecacie do pomalowania lusterek zewnętrznych na kolor czarny?
Zeszła mi z nich farba :/
Razor1990
 

Re: Malowanie elementów...

Postprzez maximusss » poniedziałek 14 kwietnia 2014, 18:30

Jeżeli masz starsze auto to (zarówno zderzak czy lusterka) można kupić puche spraju pod kolor auta (30-40zł, czyli baza, oraz podkład do plastików (30zł)

trzeba zmatowić papierem ściernym, odtłuścić ben. ekstrakcyjną, zastosować podkład, potem bazą pod kolor auta i wszystko, oczywiście będzie się trochę odróżniać ale na pewno nie będzie juz straszyć, powodzenia :) załączam jak to wyszło u mnie :D
Załączniki
222.jpg
222.jpg (54.82 KiB) Przeglądane 3933 razy
maximusss
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 24 grudnia 2013, 19:29


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości