Gdzie najlepsze paliwo?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez beck » czwartek 27 marca 2014, 00:46

To widzę, że jestem odosobniony ze Statoilem. Ja tylko Supreme 98 wzbogaconą leje. Nie przypominam sobie żebym zalał kiedyś zwykłego PB 95.

"a czasem nawet hot-dog jednocześnie"

Oj to wbijaj na Statoila. Ostatnio jest dobra promocja na hot dogi grillowane (2,5 PLN / szt).
beck
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 20 lipca 2012, 11:00

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez lith » czwartek 27 marca 2014, 08:34

Dla mnie to trochę jakby kupować mahoń do palenia w piecu, ale co kto lubi ;)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez kowal51 » poniedziałek 07 kwietnia 2014, 01:33

lith napisał(a):Dla mnie to trochę jakby kupować mahoń do palenia w piecu, ale co kto lubi ;)

Przepraszam ale chyba jednak do końca tak nie jest. Bardzo mocno kupowanie tańszego drewna z byle skąd mogą odczuć np użytkownicy diesli od momentu zastosowania pompowtryskiwaczy i wtryskiwaczy gdzie normy Euro śrubują wymagania "ekologiczne".. Tam złe paliwo może naprawdę dużo kosztować..
kowal51
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 07 kwietnia 2014, 01:09

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez lith » poniedziałek 07 kwietnia 2014, 17:37

Ale od kupowania przyzwoitego paliwa do lania 'tylko Supreme 98 wzbogaconej' jeszcze daleka droga. Chociaż jak ktoś może poczuć w ten sposób odrobinę luksusu czy poprawić sobie humor to tylko się cieszyć. Śmiesznie, że u nas można dostać jakieś ulepszane cuda, kiedy w 'biednej' Norwegii skąd statoil pochodzi, są często skazani na zwykłą, plebejską 95, a stacje benzynowe potrafią przypominać raczej bankomat :P I to raczej nie jest kwestia ceny, bo przy cenach innych produktów paliwo jest dla nich i tak tanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez beck » środa 16 kwietnia 2014, 00:03

"Dla mnie to trochę jakby kupować mahoń do palenia w piecu, ale co kto lubi ;)"

A dlaczego? Paliwa premium w nowych autach wręcz są wskazane. A różnica jest zuważalna. Nawet w spalaniu. Auto też potrafi się lepiej zbierać.
beck
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 20 lipca 2012, 11:00

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez szerszon » środa 16 kwietnia 2014, 07:52

Podejrzewam ,że jednak aż takiej różnicy nie ma.
Inaczej sprzedaż kształtowałaby sie zgoła odmiennie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez lith » czwartek 17 kwietnia 2014, 19:52

Na mahoniu piec może też będzie troszkę lepiej grzał :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez Very » wtorek 29 kwietnia 2014, 12:08

Z moim narzeczonym jeździmy tankować na Statoila. Wybiera tę stację ze względu na Suprema98. Mówi, że takie paliwa dają optymalne osiągi, co przedkłada się na lepszą żywotność silnika. No a poza tym mój luby lubi rozwiązania "eko", a Suprema ma obniżoną zaawartość siarki i ołowiu. :)
Very
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 11:59

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez daghda » środa 30 kwietnia 2014, 09:17

Very napisał(a):Z moim narzeczonym jeździmy tankować na Statoila. Wybiera tę stację ze względu na Suprema98. Mówi, że takie paliwa dają optymalne osiągi, co przedkłada się na lepszą żywotność silnika. No a poza tym mój luby lubi rozwiązania "eko", a Suprema ma obniżoną zaawartość siarki i ołowiu. :)


Jak zdecydowana większość paliw premium ;-) A i tak to paliwo kupowane jest od Orlenu czy Lotosu ;) Z tymi osiągami to chyba efekt placebo - do SDI nie leję droższego, bo to nie ma sensu. Do Lancii też lałem premium i żadnej poprawy optymalnych osiągów nie zauważyłem ;-)
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez maximusss » środa 30 kwietnia 2014, 11:08

to prawda, paliwa premium mają kilka dodatków i na tym koniec i tak są brane z jednego dołka, bo chyba nikt nie wierzy że specjalnie dla niego jest przywożone z Norwegii :D
maximusss
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 24 grudnia 2013, 19:29

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez maryann » środa 30 kwietnia 2014, 13:30

Ja tam czuję, co silnik z tym paliwem robi, a nie patrzę na tablicę przed stacją. Jak pracuje spokojniej, mniej wstrząsów i ciszej- to lepiej. Co ciekawe, po zalaniu takiego super paliwa jak np. v-power verva mam wrażenie mniejszej mocy.
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3359
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez maximusss » środa 30 kwietnia 2014, 18:43

maximusss
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 24 grudnia 2013, 19:29

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez maximusss » środa 30 kwietnia 2014, 23:22

legendy jakieś, tankujesz na firmowych stacjach, a paliwo masz określone w książce auta, jak i inne płyny
maximusss
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 24 grudnia 2013, 19:29

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez Uciekaj1 » czwartek 01 maja 2014, 09:55

Ja leję zwykłe paliwo. Raz tylko nalałem paliwa 'premium' i więcej nie. Spalanie miałem większe od zwykłego, a w dodatku niższa zawartości siarki to gorsze właściwości smarne.
Uciekaj1
 
Posty: 227
Dołączył(a): środa 27 czerwca 2012, 12:42

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez lith » niedziela 04 maja 2014, 17:43

Dla mnie to trochę taka mechaniczna homeopatia. Ja nie wyobrażam sobie, żebym był w stanie rozpoznać jakie paliwo zatankowałem po dźwięku silnika :D Jak mi kiedyś zacznie nierówno chodzić to pojadę do mechanika, a nie będę jakichś magicznych dodatków do paliwa ładował.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości