Gdzie najlepsze paliwo?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez beck » środa 12 marca 2014, 00:23

Mam pytanie - tankuję tylko na Statoilu. Jestem zadowolony. Jestem ciekaw gdzie Wy tankujecie i dlaczego?
beck
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 20 lipca 2012, 11:00

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez szerszon » środa 12 marca 2014, 08:10

Leclerc...bo nawet 40 groszy taniej, a różnicy nie widać.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez Anfa » środa 12 marca 2014, 09:19

ja na auchanie :D 5,17 zł 95' wczoraj stała. Ogólnie u mnie w mieście tanio też na PKS :D co ciekawe przy jednym rondzie są aż 3 stacje ;D i ceny różne i różnie ludzie tankują :D

Ale to tylko jak jadę na zakupy, tak to na orlenie bo mam pod domem

Mam jeszcze lukoila, ale nie będę Putina sponsorować :mrgreen:
STOP DLA CHEMII W JEDZENIU
Anfa
 
Posty: 304
Dołączył(a): piątek 01 lutego 2013, 16:04

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez Uciekaj1 » środa 12 marca 2014, 19:33

Ja tankuję na BP, bo mam tam najbliżej :)
Niestety nie jest najtaniej.

A z jakością paliwa w Polsce wiemy jak jest...
Uciekaj1
 
Posty: 227
Dołączył(a): środa 27 czerwca 2012, 12:42

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez Nata » środa 12 marca 2014, 20:40

Ja tankuję na jednej konkretnej, poleconej przez mojego instruktora, stacji Orlenu. Dużo elek tam podjeżdża, nie wiem, czy mają jakieś układy, czy nie, ale zakładam, że instruktorzy wiedzą co robią i syfu do baków nie chcą lać. Jeszcze żadnych problemów nie miałam (za to mam kartę na punkty :mrgreen: )

Raz zatankowałam na innej stacji (też Orlenu), to kontrolki mi się pozapalały, a parę dni później okazało się, że wodę w paliwie znaleźli i parę aut nawet nie wyjechało z tej stacji ;)

Jak jestem poza Poznaniem, to staram się wybadać, gdzie jest polecana stacja, zazwyczaj tankuję na Lotosie (też mam kartę na punkty :mrgreen:).
Kurs kat. B - OSK Ekspert (instruktor Filip): 28.07.2012 - 12.10.2012
Egzamin - WORD Poznań: 14.11.2012 - zdany za pierwszym razem
Nata
 
Posty: 107
Dołączył(a): poniedziałek 29 października 2012, 21:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez lith » środa 12 marca 2014, 20:43

Ja tankuję na wszystkich sieciówkach (oprócz Bliskiej, bo foch i ch. ;) ). Liczy się głównie to gdzie mi po drodze, a jak mam specjalnie jechać to też cena (chociaż przy najczęściej tankowanym przeze mnie LPG aż takich różnic dużych nie ma). Czyli najczęściej chyba Lotos, Shell i Łukoil. Benzynę i diesla bywa, że tankuję na marketowych jak auchan, czy e.leclerc, ale LPG już nie.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez Anfa » środa 12 marca 2014, 21:58

mój szef zadał sobie trudu i zbadał kilka razy benzynkę z auchana, była ok, więc się nie obawiam tym bardziej że on ma auto za set złoty :)

mąż tankuje na bp dizleka ale tego lepszego nie widział problemów.

Na bliskiej zatankowałam powietrze ze 2 razy więcej nie zatankuje.

Na lukoilu, mam wrażenie że przejadę mniej zdecydowanie niż nawet na tej z aucha. Poza tym ja bym na waszym miejscu też Putina bojkotowała.

Zamiast bliskiej zrobili mi orlena, wsumie to ta sama grupa ale jest zdecydowanie lepiej. I jeszcze mi facet zawsze z wywieszonym jezorem leci żeby zatankować. Ja rozumiem że blond jestem, że mam bmw ale bez jaj niepełnosprytna nie jestem.
STOP DLA CHEMII W JEDZENIU
Anfa
 
Posty: 304
Dołączył(a): piątek 01 lutego 2013, 16:04

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez Nata » środa 12 marca 2014, 22:29

Anfa napisał(a):I jeszcze mi facet zawsze z wywieszonym jezorem leci żeby zatankować.

:lol: :lol: :spoko:
a do tego zawsze składa propozycję "nie do odrzucenia": Verva i płyn do spryskiwaczy, a czasem nawet hot-dog jednocześnie :mrgreen:
Kurs kat. B - OSK Ekspert (instruktor Filip): 28.07.2012 - 12.10.2012
Egzamin - WORD Poznań: 14.11.2012 - zdany za pierwszym razem
Nata
 
Posty: 107
Dołączył(a): poniedziałek 29 października 2012, 21:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez szerszon » środa 12 marca 2014, 22:43

Albo..
czy słyszał juz pan o naszej najnowszej "promocji" ?"
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez jasper1 » środa 12 marca 2014, 23:28

Po drodze: czasem orlen, zdecydowanie częściej BP.

A co do gościa co leci, niech leci.
Ja tam lubię jak ktoś mnie wyręcza (już dojrzałam do tego, że lubię :D).
W końcu cóż to za nadzwyczajna konkurencja, żebym musiała coś udowadniać. :)
Co innego w komunikacji zbiorowej, jak mi się czasem trafi z niej skorzystać, wygranie z małolatami wyścigu do miejscówki :lol:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez among » czwartek 13 marca 2014, 08:31

Ja tankuję na Orlenie dzięki temu mam punkty Vitay. Za każde tankowanie biorę fakturę na teściową, która jako osoba niepełnosprawna może sobie ją odliczyć od podatku.
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez daghda » czwartek 13 marca 2014, 09:24

Najczęściej Orlen - to ze względu na kartę BiznesTank. Jak w weekend w Rybniku stacje obniżają cenę, to litr ON jestem w stanie kupić za 5.05-5.15. Paliwo jest spoko. Jak nie na Orlenie, to albo Lukoil albo Statoil - w końcu paliwo ci dwaj biorą z... Orlenu i Lotosu (zależy od regionu Polski - na Śląsku to głównie Orlen). BP jest za drogi i z jakością bywa różnie - dwie te same stacje (większa i mniejsza) w jednym mieście a poprzednie auto potrafiło zamulać po zatankowaniu na tej większej.

Omijam szerokim łukiem Crab'a (choć jak miałem benzyniaki, to problemu większego nie było) - diesel za 4.99-5.10? Fajna cena tylko trudno doprosić się na stacji o info, skąd mają paliwo (gadają, że z Preem, który owszem - nadal sprzedaje paliwa ale dawno zwinął się z polskiego rynku) a po mieście krąży opinia o "oleju transformatorowym". Petronaft - raz tankowałem z ciekawości, szału nie ma ale to samo - brak chęci do podania info, skąd mają paliwo.

Co do tej bieganiny za klientem na Orlenie - nie na każdym tak jest :D Chociaż irytuje mnie ciągłe odpowiadanie "nie - dziękuję, kupiłem płyn na zapas, stoi w piwnicy" albo na cokolwiek innego :D

OT: a propos płynu do spryskiwaczy... patent widziany w ČR (nigdzie indziej jak dotąd nie widziałem) - i nikt nie zawraca głowy o jakiś płyn ;)

Obrazek
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez lith » czwartek 13 marca 2014, 15:02

Jeszcze jeśli chodzi o jazde w trasie to najważniejsza na stacji jest toaleta ;) Już się nauczyłem przed zatankowaniem pytać czy jest czynna, bo kilka razy się naciąłem. Tutaj moim subiektywnym zdaniem szczególnie od reszty odstaje Bliska, a najlepiej wypada Łukoil.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez daghda » czwartek 13 marca 2014, 21:18

Bliskiej już nie ma ;) Na razie największy syf jest w toaletach na stacjach przy autobanach tudzież tych małych, prywatnych :D
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Gdzie najlepsze paliwo?

Postprzez maryann » piątek 21 marca 2014, 16:55

Bardzo dobry jest Shell w... Sosnowcu, a w Kraku- do bani! Zatem najtaniej- w MPO.
A jak mam okazję to Miechowie przy InterMarche- tanio i smacznie.
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3359
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Następna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości