Renault Premium, zmiana położenia skrzynii

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Renault Premium, zmiana położenia skrzynii

Postprzez Aner » poniedziałek 10 marca 2014, 18:44

W środe mam egzamin z kategorii C.
Jeździłem innym pojazdem, niż bedę zdawał.
Będę zdawał na Renault Premium.
http://mord.pl/70,218,Pojazdy_egzaminacyjne.htm
Na którym zmienia się położenie skrzynii dół-góra za pomocą przycisku.
Ja jeździłem zmieniając położenie za pomocą tzw. przerzutek.

Mam takie pytanie czy w tym modelu, jak jade na 4 biegu i chce włączyć 5, to musze wcisnąć sprzęgło , podnieść przycisk i dopiero wrzucić 5 czy
Podnieść przycisk, wcisnąć sprzęgło i wrzucić 5?

Pozdrawiam.
Aner
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 10 marca 2014, 18:20

Re: Renault Premium, zmiana położenia skrzynii

Postprzez dylek » wtorek 11 marca 2014, 00:38

Nie wiem jak jest dokładnie w tym Renault, ale na tyle co MANem jeździłem (też przełacznik), to mogę tak zmianę określić ;
masz 4...sprzęgło, luz....przerzucasz na luzie skrzynię przełacznikiem...i wkładasz 5 w miejsce gdzie było 1.
W sumie robisz tak samo jak w tej co jeździłeś, tylko zamiast przebitki to pstrykasz przełaczniczkiem :d
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Renault Premium, zmiana położenia skrzynii

Postprzez Radhezz » sobota 05 kwietnia 2014, 09:50

dylek napisał(a):Nie wiem jak jest dokładnie w tym Renault, ale na tyle co MANem jeździłem (też przełacznik), to mogę tak zmianę określić ;
masz 4...sprzęgło, luz....przerzucasz na luzie skrzynię przełacznikiem...i wkładasz 5 w miejsce gdzie było 1.
W sumie robisz tak samo jak w tej co jeździłeś, tylko zamiast przebitki to pstrykasz przełaczniczkiem :d

Trochę po fakcie, ale... skoro mówimy o MAN-ie, to w TGL można sobie pstrykać guzikiem w dowolnym momencie, działa to na zasadzie preselekcji - skrzynia sama się przerzuci gdy wyciągniesz aktualny bieg na luz. W innych nie wiem, ale przypuszczam że też.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości