Jak wrócic do jazdy?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez rekaw » czwartek 12 grudnia 2013, 16:21

Na 2h jazdy nie wydasz majątku, a moim zdaniem dobrze byłoby sobie odświeżyć parę rzeczy w obecności kogoś doświadczonego.
Zapnij pasy!
Avatar użytkownika
rekaw
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 12 grudnia 2013, 16:01
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez drtm123 » niedziela 15 grudnia 2013, 12:37

Myślę, że warto wziąć jakieś jazdy doszkalające, dlatego, że jazda na kursie i egzaminie jest trochę inna niż jazda już po, szczególnie w dużym mieście.
Ja mimo, iż trafiłem na instruktora, który uczył mnie nie tylko jak zdać egzamin, ale jak sobie radzić później za kierownicą wziąłem jazdy dodatkowe i po otrzymaniu prawka i zakupie swojego 1ego samochodu i bardzo mi się to przydało.
Chyba warto, żeby po przerwie ktoś (fachowiec) skorygował jakieś złe przyzwyczajenia czy nawyki albo dał jakieś cenne rady :)
Avatar użytkownika
drtm123
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 21 września 2013, 20:33

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez Agatta » sobota 01 marca 2014, 14:03

Mam trochę inny problem i tu żaden instruktor nie pomoże :wink:. Nie boję się jeździć, chcę jeździć, lubię jeździć, tęsknię za jeżdżeniem a nie mam chwilowo czym i nie wiem jak długo jeszcze taki stan będzie trwać :cry: oby jak najkrócej :D
koniec kursu: 09.01.14
21.01.14 teoria +, placyk +, miasto + :D
Agatta
 
Posty: 78
Dołączył(a): piątek 28 lutego 2014, 20:35

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez RossoneriDevil » sobota 01 marca 2014, 22:19

Witam :) chciałem się dowiedzieć jak najlepiej wrócic do jazdy samochodem po długiej przerwie. Ogólnie jestem osoba nieśmiała, niezdecydowaną itp,


To nic, chodzi o praktykę, przyzwyczajenia, po jakimś czasie po prostu wtapiasz się w tłum. Ile to trwa to zależy od indywidualnych predyspozycji.
No i kup sobie sprawne technicznie, tanie auto którego w razie czego nie będzie Ci szkoda 2000 zł i już śmigasz....
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez lith » niedziela 02 marca 2014, 16:59

Akurat auta nie szkoda, ważne żeby wybrać takie co by sobie krzywdy w aucie nie zrobić.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez RossoneriDevil » poniedziałek 03 marca 2014, 07:45

Miałem na myśli drobne stłuczki, czy jakieś lekkie obicia przy parkowaniu o jakiś słupek czy coś...
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez Carolineee96 » niedziela 04 lutego 2018, 12:11

Witajcie mam od miesiąca prawo jazdy ale jeszcze ani razu nie jeździłam nie mam samochodu a z tatą no nie za bardzo chcę bo już przed kursem miałam "przygodę" i się boję tata krzyczy i takie tam nie potrzebny stres...Ale boję się najbardziej tego , że w ciągu tego czasu jak będę zbierać na samochód ( ok pół roku ) zapomnę...Czy taka przerwa może zaszkodzić?
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez szerszon » niedziela 04 lutego 2018, 21:00

wykup sobie godziny
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez rpa » wtorek 06 lutego 2018, 11:27

Można kupić godziny, ale ja bym polecał raczej przejechać się z bardziej doświadczonym znajomym, na niskich prędkościach, po niewielkich ulicach. W godzinę samodzielnej jazdy szybko sobie wszystko przypomnisz. Dobrym pomysłem jest kupienie auta jak najszybciej, byle by jeździł, choćby i za 500zł.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez Carolineee96 » środa 07 lutego 2018, 22:40

rpa napisał(a):Można kupić godziny, ale ja bym polecał raczej przejechać się z bardziej doświadczonym znajomym, na niskich prędkościach, po niewielkich ulicach. W godzinę samodzielnej jazdy szybko sobie wszystko przypomnisz. Dobrym pomysłem jest kupienie auta jak najszybciej, byle by jeździł, choćby i za 500zł.

Kupię samochód za 500 za ubezpieczenie zapłacę 2 tyś... Naprawdę bardzo opłacalny biznes.... :?
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez Cyryl » czwartek 08 lutego 2018, 04:36

prędzej lub później będziesz musiała kupić auto i pogodzić się z dzisiaj nieplanowanymi wydatkami.
chyba nie zrobiłaś prawo jazdy, aby kupić samochód i zacząć jeździć w wieku emerytalnym?
masz rację w jednym: umiejętności nie ćwiczone zanikają, więc masz takie wyjścia:
1. ścierpieć ojca lub odbyć z nim rozmowę wychowawczą,
2. znaleźć innego/inną przyjaciela/przyjaciółkę do wspólnych jazd, jak radził Rpa,
3. wykupić godziny w OSK, również jego rada,
4. kupić auto (jw.).
moim zdaniem kupno auto to dobry krok w kierunku niezależności i w końcu będziesz musiała zacząć okres, który później wpłynie na obniżenie stawki ubezpieczenia.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez Carolineee96 » czwartek 08 lutego 2018, 16:48

Cyryl napisał(a):prędzej lub później będziesz musiała kupić auto i pogodzić się z dzisiaj nieplanowanymi wydatkami.
chyba nie zrobiłaś prawo jazdy, aby kupić samochód i zacząć jeździć w wieku emerytalnym?
masz rację w jednym: umiejętności nie ćwiczone zanikają, więc masz takie wyjścia:
1. ścierpieć ojca lub odbyć z nim rozmowę wychowawczą,
2. znaleźć innego/inną przyjaciela/przyjaciółkę do wspólnych jazd, jak radził Rpa,
3. wykupić godziny w OSK, również jego rada,
4. kupić auto (jw.).
moim zdaniem kupno auto to dobry krok w kierunku niezależności i w końcu będziesz musiała zacząć okres, który później wpłynie na obniżenie stawki ubezpieczenia.

Nie no ja bym już chciała jeździć...Najszybciej samochód mogę w marcu zakupić kokosów nie zarabiam i jak każdy mam wydatki...Z tatą jeszcze spróbuję ale to na spokojnie trzeba wyczuć samochodzik bo to nie to samo co Clio...
Carolineee96
 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek 07 listopada 2017, 09:51

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez rpa » czwartek 08 lutego 2018, 17:58

Gdy kupujesz używane auto, zazwyczaj jest ono już ubezpieczone, można kupić sprawne auto z kompletem papierów za mniej niż 1000zł. Poza tym tak jak kolega napisał wyżej - czym szybciej kupisz i zapłacisz, tym szybciej uzbierasz zniżki.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez chudyx » poniedziałek 23 kwietnia 2018, 20:10

Cześć
Mam na imię Piotr i jestem tutaj nowy więc z góry przepraszam jeśli piszę nie w tym dziale co trzeba.
Od dawna a dokładnie od chwili kiedy zrobiłem prawo jazdy nęka mnie wielki problem , z którym nie umiem sobie poradzić . Niszczy mi on dużą część życia i wielokrotnie wprowadza w niepotrzebne stresy , nerwy i obawy.
Mój problem polega na tym , że dosłownie boję się jechać w jakieś nowe , nieznane mi miejsca. Nieważne czy daleko od miejsca zamieszkania czy kilka kilometrów od domu. Nieznane jest dla mnie strasznie stresujące i przerażające. Prawo jazdy mam już 8 lat i z zazdrością patrzę na osoby, które bezstresowo jadą sobie nad morze, na zakupy do dużego miasta czy na wakacje w góry.
Ja dostrzegam w każdym wyjeździe potencjalne kłopoty związane z poruszaniem się samochodem, boję się , że znajdę się w sytuacji kiedy nie będę wiedział co zrobić . Boję się , że nie opanuję sztuki panowania nad samochodem na tyle ,że gdy przyjdzie mi cofać precyzyjnie, parkować lub gdzieś wjechać na milimetry to nie poradzę sobie totalnie.
Pewnie czuję się u siebie w mieście jak jadę po nim i wiem co mnie czeka za rogiem. Co do sztuki panowania nad pojazdem kiepsko mi idzie cofanie , jazda na lusterka i róznego typu ciasne parkowania i wjazdy. Staram się to nadrabiać jak mogę i nie powiem idzie nawet ok.
Nie mam natomiast pomysłu jak przełamać się lub najlepiej przygotować do wyjazdu w dziewicze tereny. Nie chcę jechać na pałę co ma być to będzie . Takie sytuacje zazwyczaj kończą sie źle.
Wstyd mi przyznawać się w pracy, że nie pojadę tu czy tam bo się boję i nie umiem. Wymyślam setki powodów ale przestaje to już działać i bardzo mnie dołuje.
Może ktoś z Was ma lub miał podobnie ? Jesli tak to bardzo proszę o rady i wszelkiego rodzaju pomoc. Dostawałem już rady dokup godziny w szkole jazdy itp ale to nie pomogło. Obawa i strach zostały nadal .
Proszę pomóżcie biednemu koledze !
Pozdrawiam !
chudyx
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 18 kwietnia 2018, 17:19

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez gumik » wtorek 24 kwietnia 2018, 16:31

Często zwyczajna potrzeba przelamuje takie lęki. Znam osobę, która parkowala samochód na przedmieściach, bo bala sie wjeżdżać do miasta. Pewnego dnia jej dziecko uległo wypadkowi i potrzeba było dojechać do szpitala do miasta. Wybor był dość oczywisty. Od tego czasu osoba ta nie boi sie wjeżdżać do miasta.

Oczywiście nie sugeruje, żeby taka sytuacje sprowokować. Raczej polecalbym inne forum, a chyba lepiej specjalistów którzy mogą pomoc w pozbyciu sie lęków. Bo w internetach, to często można dostać różne dziwne porady.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości