Jak wrócic do jazdy?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez Cyryl » wtorek 24 kwietnia 2018, 17:10

Gumik dobrze pisze, ale potrzeba jest raczej przykra.

jeżeli masz dziewczynę to zaproś ją: "jutro pojedziemy na piknik tam gdzie jeszcze nie byliśmy".

jeżeli nie masz, poznaj jakąś dziewczynę mieszkającą daleko i zobowiąż się: "na następne spotkanie to przyjadę samochodem i pojedziemy na piknik".
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez karolkaps » niedziela 08 lipca 2018, 11:25

Nie ma co się zastanawiać, trzeba działać, czyli wsiadać i jechać;) Wiem to po sobie
karolkaps
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 17 sierpnia 2017, 23:08
Lokalizacja: Legnica

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez Kajkosz » czwartek 20 sierpnia 2020, 20:10

Cześć wszystkim :)

żeby nie otwierać nowego wątku pozwolę sobie odgrzebać stary, bo w sumie moja sytuacja aż za bardzo pasuje do poruszonych w tym temacie :D

Od 11 lat posiadam prawo jazdy, ale po jego zrobieniu jeździłem tylko kilkakrotnie i na tym się skończyło. Dotychczas nie miałem ani potrzeby ani pieniędzy na własne auto, mieszkam w dużym mieście, wszędzie jeździłem komunikacją miejską co wychodziło znacznie taniej. Do teraz, bo częściowo z chęci a częściowo z musu zmieniłem stanowisko w pracy na takie, gdzie trzeba jeździć autem - z różną częstotliwością, nieraz i parę razy dziennie, nieraz raz na tydzień czy dwa. To, że będę musiał sobie wykupić ileś tam (nawet nie wiem ile) godzin to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Gorsza sprawa jest taka, że po ich wykupieniu nadal będę "niedzielnym" kierowcą bo własnego auta nie będę kupował - po pierwsze do pracy mam spacerem 10 minut a po drugie też kasa się nie przelewa. No i teraz dylemat i problem, bo o ile po zakupie godzin pewnie będzie mi się jeździło lepiej, o tyle potem brak własnego auta i nieregularne jeżdżenie samochodem w pracy spowoduje, że chyba nigdy nie nabiorę wprawy :(

Był ktoś w podobnej sytuacji czy moja jest jedyna w swoim rodzaju? :D

Pozdrawiam,

Kajkosz
Kajkosz
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 19 sierpnia 2020, 07:46

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez adamdadamz » piątek 30 października 2020, 12:30

Według mnie najlepiej wykupić kilka godzin z dobrym instruktorem a potem pojeździć po mieście kiedy nie ma dużego ruchu np. w niedzielę rano. I tak małymi kroczkami przekonać się do jazdy
adamdadamz
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 30 października 2020, 12:10

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez Cyryl » czwartek 03 grudnia 2020, 15:00

Kajkosz napisał(a):...nadal będę "niedzielnym" kierowcą bo własnego auta nie będę kupował - po pierwsze do pracy mam spacerem 10 minut a po drugie też kasa się nie przelewa...


każdy był kiedyś niedzielnym kierowcą.

w tej chwili kupisz auto nawet za jedną marną pensję.

ale jak nie chcesz, to jedź na weekend co drugi, czy trzeci wynajętym autem.

ale po paru weekendach dojdziesz do wniosku, że bardziej opłacałoby się kupić auto, choć ceny w tej chwili nie są powalające.

możesz również co jakiś czas wynająć auto na minuty do jazdy po mieście.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wrócic do jazdy?

Postprzez ks-rider » piątek 04 grudnia 2020, 16:18

Przejdz sie do jakiegos OSK, wykup kilka godzin, zawsze bezpieczniej i mniejsze prawdopodobienstwo rozbicia wlasnej fury !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości