* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest sob paź 25, 2014 04:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt sie 07, 2012 14:39 

Mam takie pytanie: http://www.rzepiela.com.pl/swiatla_-__colt.html Podświetlenie tablicy rejestracyjnej zalicza się do świateł pozycyjnych ? No i jeśli będzie trzeba pokazać np. "światła drogowe", to pokazuję tylko te dwa z przodu, reszta mnie nie obchodzi (nie pokazuję, że tam się świecą pozycyjne, etc.) ?

PostZamieszczono: czw sie 09, 2012 08:18 
Awatar użytkownika

Jak zostaniesz poproszony o pokazanie danego rodzaju świateł, to je włączasz i pokazujesz gdzie co się świeci w związku z tym przełącznikiem. Oświetlenie tablicy z tyłu jest obowiązkowe i je również możesz pokazać w ramach pozycyjnych, że się takie włącza razem z nimi. Drogowe musisz włączyć (wajcha od kierunkowskazów, niebieska kontrolka) i pokazać które to - akurat tutaj to te same żarówki co światła mijania, tylko inne włókno świeci.

PostZamieszczono: pt sie 10, 2012 17:58 
Awatar użytkownika

U mnie się na egzaminie gość strasznie przyczepił do tego, że pokazałem mu oświetlenie tablicy mimo, że wyraźnie powiedziałem, że pokazuję ja dlatego, że się zapala z pozycyjnymi, bo nie wiem czy mam ją sprawdzać jak wylosuję pozycyjne, czy osobno można ją wylosować.

PostZamieszczono: pt sie 10, 2012 21:57 

Jak pozycyjne to pozycyjne. Jak cie zapyta co się włącza razem z pozycyjnymi to wtedy mówisz, że tablica i elka dadachu

PostZamieszczono: sob sie 11, 2012 11:05 

A ja mam pytanie.. Jeżeli wylosuję światła przeciwmgłowe to należy najpierw włączyć światła mijania i dopiero następnie przeciwmgłowe, czy bezpośrednio od razu przeciwmgłowe?

PostZamieszczono: sob sie 11, 2012 17:06 

A dasz rady włączyć same światła przeciwmgłowe ??

PostZamieszczono: sob sie 11, 2012 17:36 
Awatar użytkownika

U mnie przeciwmgłowe da się włączyć bez świateł mijania :lol:

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek

PostZamieszczono: sob sie 11, 2012 20:00 

Nie mówiłem o światłach mijania a o światłach pozycyjnych :P

§ 13. 16.6
2.Połączenia elektryczne powinny zapewniać, aby:
1) światła pozycyjne przednie i tylne, światła obrysowe (jeśli pojazd jest w nie wyposażony), światła pozycyjne boczne (jeśli pojazd jest w nie wyposażony) i światła oświetlające tylną tablicę rejestracyjną mogły być włączane i wyłączane tylko jednocześnie; warunek ten nie obowiązuje, gdy światła pozycyjne pełnią funkcję świateł postojowych lub kiedy światła pozycyjne boczne migają (świecą światłem przerywanym) razem z kierunkowskazami po tej samej stronie pojazdu;
2) światła drogowe, mijania i przeciwmgłowe przednie nie mogły być włączone, jeżeli nie są włączone równocześnie światła wymienione w pkt 1; przepisu nie stosuje się do świateł drogowych lub mijania, kiedy są używane do wysyłania krótkich, przerywanych sygnałów ostrzegawczych.

I u mnie tak jest. Aby włączyć przeciwmgłowe, muszę włączyć co najmniej światła pozycyjne. Inaczej się fizycznie nie da :P

PostZamieszczono: pn sie 20, 2012 13:28 
Awatar użytkownika

U mnie do włączenia przeciwmgłowych przednich wystarczą pozycyjne, ale do tylnych muszę już mieć światła mijania. To samo miałem w starym Civicu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.